۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۶
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84319996
۰ نفر

برچسب‌ها

حاج قاسم طراح آزادی قدس

کرمان - ایرنا - سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرورش یافته مکتب و پیرو راستین آرمان‌های امام راحل(ره) بود که با حمایت‌های مختلف نظامی و اقتصادی از مردم مظلوم فلسطین، طراح برنامه آزادی قدس در مسیر رهایی مسلمانان از یوغ صهیونیست‌ها نام گرفت .

به گزارش ایرنا، نقش سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی علاوه بر برنامه‌ریزی و طراح عملیات‌های مسلمانان در جنگ ۲۲ روزه و ۳۳ روزه اعراب با صهیونیست‌ها، در مواضع داخلی فلسطین اشغالی نیز بسیار گسترده ارزیابی می‌شود، به نحوی که این شهید در زمان حیاتش از گروه‌های فلسطینی حمایت‌های اقتصادی و نظامی داشت.

حمایت‌های شهید سلیمانی با هدف برقراری صلح و امنیت در منطقه و با نگاه مقدس حفظ جان مسلمین جهان و خدمت به بشریت در مقابل مستکبران و ظالمان زمان در بسیاری از کشورهای منطقه از جمله فلسطین اشغالی نمود پیدا کرد.

اسراییل پس از شکست در جنگ ۳۳ روزه ، با هدف جبران این شکست وارد جنگ با نوار غزه شد، شدیدترین حربه اقتصادی حتی تحریم‌های سوختی و غذایی و سلاح های کشتار جمعی را در این جنگ به کار گرفت به نحوی که به جز کمک های بشر دوستانه سازمان ملل، هیچ کمکی به مردم این منطقه وارد نمی‌شد.

وضعیت مردم مسلمان فلسطین در آن روزگار بسیار سخت و دشوار شده بود که در این شرایط سردار دلها با عنوان فرمانده شهید سپاه قدس ایران با حمایت‌های بی‌دریغ و منسجم در نوار غزه و ایجاد کارخانه تولید سلاح و واردات تسلیحات نظامی و ساخت تونل به یاری مردم بی‌دفاع فاسطین شتافت در این خصوص زیاد نخاله، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین، اعلام کرد که شخص سردار شهید سلیمانی پرونده‌های انتقال تسلیحات به نوار غزه را برعهده داشت به‌نحوی که بدون حمایت‌های ایشان امکان موفقیت مسلمانان بسیار ضعیف بود.

حاج قاسم پشتیبان مظلومان و یاور مسلمانان بود و به‌طور قطع نقشه ترور حاج قاسم نیز به‌همین منظور، توسط رییس جمهوری آمریکا طراحی شد.  

نقش جبهه مقاومت در آشکارسازی ماهیت نظام استکباری 

همرزم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مدیرکل اسبق امنیتی و انتظامی استانداری کرمان نیز در این خصوص با اشاره به اقدامات سپهبد شهید سلیمانی و ضرورت تاسیس جبهه مقاومت گفت: جبهه مقاومت برای ایجاد هژمون منطقه ای، یا ادعاهای ارضی و کشورگشایی نیست، برای انگیزه های مذهبی هم نیست، چرا که از ملل و مذاهب مختلف اسلامی در آن حضور دارند.

خلیل همایی راد افزود: موتور محرکه جبهه مقاومت، یک آرمان عدالتخواهانه و حمایت از مظلومان است که با تدبیر و دوراندیشی رهبر فقید و امام فرزانه و بزرگوار ما برای بیداری جهان اسلام شکل گرفت و روز قدس، نماد مقاومت شد و با هدایت های پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب اسلامی، با عبور از گردنه های سخت، تا فتح قدس و نجات مردم مظلوم فلسطین ادامه‌ خواهد یافت.

وی تصریح کرد: بدون تردید نقش سردار شهید سپهبد سلیمانی به عنوان سپهسالار جبهه مقاومت و خنثی سازی فتنه داعش و پیشگیری از طرح تجزیه کشورهای اسلامی منطقه ماندگار خواهد بود و راه پرافتخار حاج قاسم ادامه خواهد یافت.

همرزم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  ادامه داد: و این پرچم، با بیداری ملت های منطقه و آشکار شدن ماهیت استکباری نظام سرمایه داری، به دست صاحب اصلی اش امام عصر عجل الله تعالی فرجه خواهد رسید. 

روز قدس به بخشی از مقاومت تبدیل شده است 

همچنین رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به پایه گذاری جبهه مقاومت توسط سردار دل‌ها گفت: به دلیل محور مقاومتی که در منطقه شکل گرفته، اهمیت روز قدس امسال بیش از سال‌های گذشته است زیرا قدس و فلسطین بخشی از جبهه مقاومت است.

حسین انجم شعاع افزود: به دلیل شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان سیدالشهدای مقاومت که بیشترین تلاش را برای گسترش جبهه مقاومت در منطقه انجام داد، همچنین شهادت شهید فخری زاده، عملیات خرابکاری در نظنز و سیاست منطقه ای ایران و تلاش برای اینکه مقاومت در کل منطقه مسلط شود و روزی شاهد باشیم امریکا در منطقه نباشد و وعده مقام معظم رهبری مبنی بر از بین رفتن اسرائیل، باید جبهه مقاومت تقویت شود.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم همچون شهید سلیمانی، فرهنگ مقاومت را روز به روز در بین نسل جوان و نوجوان ترویج و آگاهی، دفاع از مظلوم و مقابله با استکبار تقویت کنیم.

وی افزود: امام خمینی(ره) برای اینکه همه کشورهای اسلامی را در این بحث به میدان و به کمک مردم مظلوم فلسین بیاورند، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به نام روز جهانی قدس نامگذاری کردند که یک روزمعنوی است و مسلمانان توجه بیشتری نسبت به سرنوشت یکدیگر دارند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: در 40 سال گذشته هر سال حمایت مسلمانان و حتی غیرمسلمانان از مردم فلسطین بیشتر شده و راهپیمایی که در حمایت از قدس و فلسطین برگزار می شد، هر سال گسترده تر و با حضور بیشتر مردم بود و آخرین راهپیمایی در بیش از 40 کشور جهان در حمایت از مردم فلسطین برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه شعار ‘آزادی قدس نزدیک است’ برای روز قدس امسال در نظر گرفته شده، تصریح کرد: به دلیل محور مقاومتی که در منطقه شکل گرفته، اهمیت روز قدس امسال بیشتر است چراکه قدس و فلسطین بخشی از این مقاومت است.

انجم‌شعاع به تأکید امام راحل روز قدس را باید زنده نگه دارید، اشاره کرد و گفت: امسال یک سری برنامه های فرهنگی و تبلیغی از جمله راه اندازی غرفه های فرهنگی تبلیغی، جشنواره 'قدس ، میراث ماندگار' آیین نمادین پرچم در بولوار قدس، همایش نقش سردار سلیمانی در مقاومت فلسطین، روز جمعه در جوار مرقدشهید با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان برگزار می‌شود. 

راه شهید سلیمانی تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد یافت

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز بر آرامگاه شهید حاج قاسم حاضر شد و در محل گلزار شهدای کرمان گفت: اینجا به نام ملت فلسطین به شما تسلیت می‌گویم همچنین به شما مردم شهیدپرور کرمان و همچنین خانواده شهید پورجعفری، ما در اینجا تعهد می‌کنیم و پیمان می‌بندیم که راه شهید حاج‌قاسم تا آزادی قدس شریف ادامه پیدا خواهد کرد.

وی گفت: ما اینجا به شما اعلام می‌کنیم که راه و مکتب حاج‌قاسم را ادامه خواهیم داد و پرچم اسلام را در سرزمین رژیم صهیونیستی در تمام شهرها به اهتزاز درخواهیم آورد.

گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری درباره راه شهید سلیمانی

جهاد سردار شهید قاسم سلیمانی جهاد بزرگی بود و خداوند نیز شهادت او را شهادت بزرگی قرار داد. حاج قاسم باید همین‌جور به شهادت می‌رسید. خوشا به‌حال حاج قاسم که به آرزویش رسید ، او شوق شهادت داشت و برای آن اشک می‌ریخت و داغدار رفقای شهیدش بود.

سردار شهید قاسم سلیمانی نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود. او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.

مردم قدر سردار شهید قاسم سلیمانی را دانستند و این ناشی از اخلاص است؛ این که دلها این جور همه متوجّه میشوند، نشان‌دهنده‌ی این است که یک اخلاص بزرگی در آن مرد وجود داشت، مرد بزرگی بود.

با رفتن سردار شهید قاسم سلیمانی به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او آلودند.

مجاهدتی در مکتب شهید سلیمانی تا آزادی قبله نخست مسلمانان

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرورش یافته مکتب امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و ادامه دهنده راه ایشان بود و در زمان فرماندهی سپاه قدس با مجاهدت‌ها و از جان گذشتگی خود، توانست پیروزی‌ها و افتخارات بسیاری در منطقه به‌ویژه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین کسب کند.

همانگونه که گفته شد، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان انسانی فرهیخته با هوش بابای نظامی و ذوب در ولایت فقیه، عمری در مسیر آرمان‌های امام راحل(ره) مجاهدت‌ها کرد و همانگونه که از سخنان مسئولان و بزرگان برمی‌آید شهید سلیمانی در مسیر آزادی قبله نخست مسلمین و دفاع از مظلومان آغازگری راه و مکتبی شد که حتی پس از شهادت و ترور ناجوانمردانه ایشان مسیرش همچنان در جبهه مقاومت ادامه دارد و همانگونه که امام سوم شیعیان جهان وعده کردند، حکومت با ظلم و ستم پایدار نمی‌ماند.

محبوبیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و عشق به این شهید بزرگ نه تنها در ایران و زادگاهش کرمان بلکه در اقصی نقاط جهان پیروانی را به جبهه مقاومت جذب کرده که در مسیر ظلم‌ستیزی این شهید والامقام، به زودی می‌تواند دست مستکبران را از فلسطین اشغالی کوتاه کند.

روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان است که امام خمینی(ره)  در سال ۱۳۵۸ شمسی  برابر رمضان ۱۳۹۹قمری آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.

نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، با حمایت بسیاری از روشنفکران و هنرمندان مواجه شد و امروزه علاوه بر ایران، در کشورهای مختلفی از جهان، راهپیمایی و مراسم روز قدس برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha