فرماندار: تاکستان پایلوت منطقه اقتصادی ویژه استان قزوین است

قزوین-ایرنا- فرماندار تاکستان گفت: این شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی در حوزه اقتصادی و صنعتی دارد و طی روزهای گذشته بعنوان پایلوت منطقه ویژه اقتصادی در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شد.

رضا طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به استقرار ۴۴۰ واحد صنعتی و بنگاه اقتصادی در تاکستان اشاره کرد و افزود: این شهرستان ۵۰ درصد از اراضی شهرک های صنعتی استان را به میزان ۳ هزار و ۴۰۰ هکتار به خود اختصاص داده است. 
وی ادامه داد: شهرک صنعتی حیدریه، شهرک صنعتی خرمدشت و منطقه های صنعتی و اقتصادی اسفرورین و نیکویه سرمایه های این شهرستان هستند که در صورت توجه و اهتمام ویژه به ظرفیت‌های آنها می‌توانند در آینده ای نزدیک به قطب های اقتصادی کشور تبدیل شوند.

طاهری تصریح کرد: تلاش می شود که در سال تولید، پشتیبانی‌ ها و مانع زدایی ها سرمایه گذاران اقتصادی بیشتری در شهرک های صنعتی شهرستان تاکستان جذب شود. 

به گزارش ایرنا، با تلاش‌های هدایت اله جمالی پور ، استاندار قزوین و پیگیری نماینده مردم تاکستان، طرح منطقه ویژه اقتصادی شهرستان تاکستان در جلسه روز گذشته شورای مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید.

طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تاکستان قبلا با توجه به به پیگیری های مکرر مسئولان استانی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و برای اجرایی شدن در انتظار تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین نیز روز گذشته به مزیت های شهرستان تاکستان از جمله دسترسی مناسبی به آزادراه و مسیر ریلی اشاره کرد و گفت : قطعاً اقتصاد استان قزوین و شهرستان تاکستان با اجرای این طرح مهم استانی و ملی به ویژه در حوزه صنعت کشاورزی متحول و دگرگون خواهد شد.

عیسی قبادی خاطر نشان ساخت: استان قزوین از دیر باز یکی از قطب‌های اقتصادی و صنعتی کشور بوده است و با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی که در استان وجود دارد، جای خالی یک منطقه اقتصادی احساس می‌شد.

قبادی تصریح کرد: راه‌اندازی و شروع به کار این منطقه ویژه سبب رونق اقتصادی در شهرستان تاکستان شده و به لحاظ تخفیف مالیاتی و خیلی از مزایا می‌تواند تولید و اشتغال را افزایش دهد.

شهرستان تاکستان در فاصله ۶۵ کیلومتری از مرکز استان قزوین قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha