۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۱
کد خبرنگار: 2192
کد خبر: 84319926
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روز قدس موجب اتحاد امت اسلامی است

قم - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی ابن ابی‌ طالب(ع) قم گفت: روز قدس موجب اتحاد امت اسلامی و ایجاد جبهه منسجم حق علیه باطل است.

سرهنگ پاسدار مهدی کبیری پور روز پنجشنبه درگفت‌ و گو با خبرنگاران، بیان کرد: اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس تدبیر حکیمانه‌ امام راحل بود که بر اساس آن یک روز مشترک برای همه کشورهای اسلامی انتخاب شد که همگی به صورت یکپارچه آزادی فلسطین و قدس شریف را از دست جنایتکاران صهیونیست فریاد بزنند.

وی بیان کرد: این تدبیر باعث شد همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان آرمان مشترکی را دنبال کنند و این نقطه تقابل اسلام و کفر و همچنین ظلم و عدالت است، مساله فلسطین جایی است که حق و باطل در مقابل هم قرار می‌گیرند،‌ بنابراین هر چه در زنده نگاه داشتن این آرمان تلاش کنیم، وحدت مسلمانان تقویت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین حفظ آرمان قدس سستی دشمن را در پی دارد، به همین دلیل ما مسلمانان باید تلاش کنیم با استفاده از همه ظرفیت‌های ممکن روز قدس با شکوه هرچه بیشتر حفظ شود.

کبیری‌پور گفت: در شرایطی که به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزاری راهپیمایی در روز قدس ممکن نیست،‌ باید از هر راهی همچون استفاده از فضای مجازی،‌ تبلیغات محیطی،‌ پشت نویسی خودروها،‌ پخش کلیپ و تولید آثار رسانه‌ای برای حفظ و گسترش آرمان فلسطین در روز قدس بهره‌برد.

وی با اشاره به این که گرامی داشتن روز قدس ریشه در مبانی دینی و اعتقادی ما دارد، افزود: روز قدس هدف مشترک آزادی فلسطین را میان مسلمانان حفظ می‌کند و عامل پیروزی جبهه حق در این عرصه است.

وی ادامه داد: روز قدس همه کشورهای اسلامی را حول یک‌محور مهم با یکدیگر متحد می‌کند، به همین دلیل جبهه کفر همه تلاش خود را برای تضعیف آن به کار می‌گیرد که در مقابل ما باید با تمام توان این آرمان را حفظ کنیم و با استفاده از همه راه‌های ممکن گسترش دهیم.

به گزارش ایرنا حضرت امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند تا مرحله جدیدی در همبستگی با مساله فلسطین و مبارزه ملت فلسطین در سایه بیداری ملت های مسلمان و آزادیخواه در منطقه و جهان در برابر صهیونیست ها و استکبار جهانی آغاز شود.

روز جهانی قدس به نماد وحدت، یکپارچگی و انسجام ملت های مسلمان حول مساله فلسطین و قدس شریف به عنوان اولین مساله جهان اسلام تبدیل شده است و هر سال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مسلمانان در چنین روزی بپا می خیزند.

در این روز مردم مسلمان و آزادیخواه کشورهای مختلف جهان با برگزاری مراسم، آیین ها و راهپیمایی گسترده بر اصالت، هویت و حق ملت فلسطین در حاکمیت بر سرزمین قدس و حق تعیین سرنوشت و آینده خود و لزوم بازگشت آوارگان و پناهندگان فلسطینی به کشورشان تاکید می‌کنند.

مراسم روز جهانی قدس هر سال گسترش فرهنگ مقاومت و انتفاضه در بین افکار عمومی ملت های مسلمان و برملا کردن هرچه بیشتر ماهیت رژیم جعلی جنایتکار و کودک کش صهیونیستی در افکار عمومی جهان را به همراه دارد و تاکیدی دوباره بر لزوم اتحاد هرچه بیشتر در برابر رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی و مشترک ملت های مسلمان و کل بشریت به شمار می رود.

جنایت های سران صهیونیست و اقدامات نژادپرستانه آنها در برخورد با ملت های مسلمان منطقه بویژه ملت فلسطین بر هیچ کس پوشیده نیست و در این میان، نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس خود جلوه ای از اتحاد مسلمانان برای محکوم کردن این جنایت ها و تقبیح خوی نژادپرستانه و ضد بشری صهیونیست ها است و نقشه های پی درپی صهیونیست ها علیه مساله فلسطین و مسائل و منافع جهان اسلام را برملا می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha