استاندار زنجان: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زمینه‌ جهش توسعه است

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زنجان به عنوان یک زمینه و زیرساخت مهم می‌تواند در کوتاه‌ترین مدت موجب جهش در رشد و توسعه اقتصادی زنجان شود.

فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زنجان از حدود ۱۵ سال قبل مطرح و راکد مانده بود که در سالهای اخیر اقدامات و پیگیری‌های متعددی برای به ثمر رسیدن آن انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: این نتیجه با چنگ و دندان به دست آمده است و باید در اسرع وقت برای آن شاکله و نظام لازم را درست کنیم.

استاندار زنجان گفت: پروژه های دیگری مثل ۲ خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و باید هر چه زودتر به نتیجه برسد.

وی تصریح کرد: با این زیرساخت‌های مورد نیاز ایجاد شده امیدواریم در کوتاه‌ترین مدت شاهد جهش عالی در زنجان باشیم که حق این استان هم همین است.

به گزارش ایرنا در جلسه روز چهارشنبه/۱۵ اردیبهشت/ مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زنجان تصوب شد و زنجان پس از ۱۵ سال انتظار به جرگه استان‌های دارای منطقه اقتصادی ویژه اقتصادی کشور پیوست.

این منطقه ویژه اقتصادی در یک محدوده ۱۰۰ هکتاری در غرب شهر زنجان ایجاد می شود.

منطقه ویژه اقتصادی منطقه ای است که در آن قوانین کسب و کار و تجارت با سایر نقاط کشور متفاوت است.

مناطق ویژه اقتصادی در داخل مرزهای کشور واقع شده اند و هدف آنها شامل افزایش تراز تجاری، اشتغال، افزایش سرمایه گذاری، ایجاد شغل و مدیریت مؤثر است.

 به منظور تشویق برپایی کسب و کارها در منطقه اقتصادی، سیاست های مالی تعریف می شود. این سیاست ها معمولاً شامل مشوق های سرمایه گذاری، مالیات، تجارت، سهمیه بندی، مقررات کاری و گمرکی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha