شهدا با نثار جان خود درخت انقلاب را آبیاری کردند

اهواز-ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه‌ای کربلا در جنوب غرب کشور گفت: شهدا با نثار جان خود درخت تنومند انقلاب را آبیاری کردند و اکنون نیز وظیفه اصلی ما پاسداری از خون شهدا و تداوم راه آنها برای صیانت از آرمان های انقلاب و نظام است.

به گزارش ایرنا، سرتیپ پاسدار احمد خادم سیدالشهدا روز پنجشنبه در آیین تشییع و خاکسپاری پیکر پاک و مطهر یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس در یادمان شهدای مرزبانی خوزستان اظهار داشت: شهدا در دوران دفاع مقدس به تکلیف خود نسبت به انقلاب و نظام عمل کردند و اکنون نیز در مسیر خدمت به این نظام اسلامی شهدای زیادی را تقدیم کرده ایم.

وی افزود: همواره باید خون شهدا را پاس بداریم و تداوم راه این شهدای والامقام را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهیم و زیر پرچم ولایت از خاک این میهن اسلامی حراست کنیم.

فرمانده قرارگاه منطقه ای کربلا در جنوب غرب کشور ادامه داد: امید است بتوانیم در عرصه ها و میدان های مختلف به تکلیف خود عمل کنیم و لحظه به لحظه در صحنه های انقلابی فرمانبر رهبر معظم انقلاب باشیم.

وی با بیان اینکه باید راه سعادت و پیشرفت را زیر پرچم انقلاب و ولایت ادامه دهیم، گفت: متاسفانه برخی ها در داخل و خارج خون شهدا را پایمال و به حرکت های انقلابی خدشه وارد می کنند اما ملت ما همواره نسبت به خون شهدا ارادت خاص داشته و در میدان های مختلف با حضور خود از آرمان های شهدا و انقلاب دفاع می کنند.

سرتیپ پاسدارخادم سید الشهدا بیان کرد: سردار شهید سلیمانی سال ها در دوران دفاع مقدس به تکلیف خود عمل کرد و در دفاع از حرم اهل بیت(ع) نیز با کمک مجاهدان فی سبیل الله مقابل نیروهای تکفیری و داعش ایستادگی کرد و ما نیز باید این مسیر را ادامه دهیم.

مرزبانان، وارثان شهدای دفاع مقدس هستند

فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: پیش از اینکه ستاد مرزبانی خوزستان در محل جدید به بهره‌برداری برسد برنامه ریزی لازم برای احداث یادمان شهید گمنام و خاکسپاری یکی از این شهدای والامقام دوران دفاع مقدس در اهواز انجام شد.

سردار لطفعلی پاک‌باز افزود: این شهدا در هشت سال دوران دفاع مقدس با جان فشانی از میهن اسلامی دفاع کردند و خاکسپاری پیکر پاک و مطهر یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس در یادمان شهدای مرزبانی خوزستان الگویی برای مرزبانان جوان می باشد.

وی مرزبانان را وارثان شهدای دفاع مقدس برشمرد و افزود: مرزبانان همواره در خط مقدم مقابله با اشرار و ناامنی در مرزها مستقر بوده و برای دفاع از مرزهای میهن اسلامی آماده جانفشانی هستند.

فرمانده مرزبانی خوزستان تداوم راه شهدا را از رسالت های اصلی مرزبانی برشمرد و گفت: مرزبانی خوزستان تاکنون ۱۱۳ شهید تقدیم نظام کرده اما پیش از ادغام کمیته انقلاب اسلامی، ژاندارمری و شهربانی نیز در دوران دفاع مقدس شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردند و لشکر ۲۸ روح الله در شلمچه و نیروهای شهربانی و ژاندارمری در شکست حصر آبادان حضور موثری داشتند.

تشییع و خاکسپاری ۴۲۷ شهید گمنام در خوزستان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز گفت: تعدادی از شهدا در عملیات رمضان در استان خوزستان به شهادت رسیدند که پیکر مطهر تعدادی از آن ها مفقودالاثر شد و یا بعدها به عنوان شهید گمنام تفحص شدند که یکی از این شهدای والا مقام شهید ۱۷ ساله ای است که در مرزبانی خوزستان تشییع و به خاک سپرده شد.

سردار پاسدار عباس یوسفی افزود: خاکسپاری این شهید گمنام در مرزبانی استان فضای معنوی و ارزشی این محیط را دوچندان کرده و امید است جوانان با برقراری ارتباط معنوی با این شهید مسیر زندگی و خدمت را مصمم‌تر طی کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha