استاندار خراسان شمالی : بهکده رضوی به سرمایه گذار خصوصی واگذار می شود

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: هم اکنون دو متقاضی سرمایه گذاری در شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی در این استان هستند که این درخواست ها در دست بررسی قرار دارد.

محمد علی شجاعی روز پنجشنبه در سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد) استان خراسان شمالی در مورد مدیریت بهکده رضوی اظهار داشت: بزودی یک سرمایه گذار برای مدیریت شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی جذب می شود تا بتواند مشکلات این مجموع را بر طرف کند.
وی ضعف مدیریتی را مشکل شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی اعلام کرد و اظهارداشت : این مجموع با مدیریت صحیح می تواند سود آوری خوبی داشته باشد و باید هیات مدیره این مجموعه را تا پیش از واگذاری به سرمایه گذار سرپا نگهدارد.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی در مورد اداره بهکده رضوی با فروش دام خاطرنشان کرد : اگر قرار بر اداره این مجموع با فروش دام باشد؛ که نیازی به هیات مدیره نداریم و هر فرد دیگری نیز می تواند این مجموعه را با چنین روشی اداره کند.
شجاعی راهکار اصلی برای نجات شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی را واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی اعلام کرد .
به گزارش ایرنا، استاندار خراسان شمالی براساس برنامه از پیش تعیین شده صبح امروز به مدت یک ساعت با حضور در سامانه الکترونیکی ارتباط با مردم و دولت ( سامد) حضور یافت و در این مرکز به سووالات و درخواست های بیش از 10 نفر از تماس گیرندگان که عمده آنها سرمایه گذاران واحدهای تولیدی و صنعتی و اشتغالزایی بودند، پاسخ داد.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی با دریافت درخواست برخی از تماس گیرندگان آنها را برای بررسی قانونی و اجرایی در اختیار مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط قرار دارد.
عمده مشکلات سرمایه گذاران که با استاندار خراسان شمالی مطرح شد مربوط به ادارات برق، منابع طبیعی ، صنعت، معدن و تجارت بود.
مجتمع بهکده رضوی در ۱۳۰ کیلومتری شمال غربی بجنورد مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد و سنگ بنای این مجتمع، متشکل از روستاهای بهکده، دامدامی، دشت گرگان و سوقه، در سال ۱۳۴۲ برای تجمیع جذامیان شفایافته ایران با همکاری مستشاران آلمانی و فرانسوی گذاشته شد.
این مجموع دارای ۶۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی و دامی و زیرساخت های بیمارستانی و مسکونی و اداری دارد که تاکنون در سال 88 با کناره گیری کمیته امداد از اداره مدیریتی آن به دلیل مشخص نبودن مالکیت، با تصویب هیات وزیران وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دادگستری مسوول ساماندهی به مدیریت این بخش شدند که با تشکیل شرکت سهامی زراعی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد و با گذشت حدود 10 سال از این واگذار همچنان سند قطعی برای این شرکت صادر نشد و عدم صدور سند باعث شد تا اداره این مجموعه با مشکل مواجه شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha