هشدارمقام فلسطینی درباره تحرکات صهیونیست ها با هدف هتک حرمت مسجدالاقصی

تهران - ایرنا - " احمد ابوحلبیه " رئیس کمیسیون مجلس قانونگذاری (پارلمان) فلسطین ؛ درباره تحرکات رژیم صهیونیستی با هدف هتک حرمت مسجدالاقصی در هفته آینده هشدار داد.

وی روز  پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با  خبرنگار ایرنا در غزه افزود : صهیونیست ها در نظر دارند در دوشنبه هفته آینده که مصادف با بیست و هشتم ماه مبارک رمضان در فلسطین اشغالی است ، به مناسبت سالروز عید فصح یهودیان به مسجد الاقصی یورش برده و آن را هتک حرمت نمایند.

ابوحلبیه از گروه های مقاومت خواست تا در خصوص قدس شریف به نقش خویش بیش از پیش عمل نموده و با انجام عملیات های گوناگون همانند عملیات شکل گرفته توسط نیروهای مقاومت در پست بازرسی " زعتره" به مقاومت در برابر نیروهای اشغالگر برخیزند .

فلسطینیان در گذرگاه زعتره با تیراندازی به سوی سربازان صهیونیست سه تن از آنان را زخمی کردند که حال یکی از آنان وخیم گزارش شده است.

رئیس کمیسیون قدس در پارلمان فلسطین تاکید کرد: برای مقابله با دشمن صهیونیست و نقشه های شومش در ارتباط با یهودی سازی بیت المقدس و انهدام خانه های فلسطینیان در این شهر باید عملیات های مشابه عملیات زعتره صورت گیرد.

ابوحلبیه از عادی سازی روابط توسط برخی از کشورهای عرب با رژیم صهیونیستی به عنوان یک " اقدام بسیار خطرناک برای آرمان فلسطین و قدس و مسجد الاقصی " نام برده و خاطرنشان کرد: رویکرد در پیش گرفته شده از سوی برخی از سران خائن عرب به جرم و جنایت های رژیم صهیونیستی مشروعیت می بخشد و آنها را به ادامه کشتار و بازداشت اهالی بیت المقدس بیش از پیش تشویق می کند.

این مقام فلسطینی با اشاره به اینکه " هم اکنون همه چیز در بیت المقدس از سوی صهیونیست ها مورد یورش قرار گرفته و ساکنان این شهر از خانه و کاشانه خود بیرون رانده می شوند و منازل شان به تصرف نیروهای اشغالگر درآمده و در اختیار شهرک نشینان قرار داده می شوند و مسجد الاقصی مورد یورش صهیونیست ها قرار می گیرد و هتک حرمت می شود ، بر لزوم زنده نگه داشتن و تمرکز یافتن بر قدس در سال جاری " تاکید کرد.   

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس تاکید کرد: روز جهانی قدس به تمام جهان لزوم اهتمام ورزیدن به موضوع بیت المقدس و مشکلات و گرفتاری های فراروی این شهر مقدس و مسجد الاقصی آن را یادآور می شود.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha