شهید مطهری الگوی بارز نسل های انقلابی است

کرج -ایرنا- معاون هماهنگ‌کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز شهید مطهری را احیاگر تفکر انقلابی دانست و گفت: این شخصیت علمی، انقلابی، فعال، متدین و کارآمد بهترین نمونه و الگوی عملی نسل امروز در سنگر دفاع از انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

حجت الاسلام احمد رسولی روز پنجشنبه در مراسم سالگرد شهادت استاد مطهری (ره) و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه امام رضا (ع) فردیس افزود: کتاب‌های شهید مطهری به عنوان دیگر افتخارات  است و این شهید والامقام ارتباط خوبی با جوانان داشت و امروزه اندیشه و کتب شهید مطهری بهترین گنج برای نسل جوان است.

وی اضافه کرد: امروز سپاه پاسداران مفتخر است که اندیشه استاد شهید مرتضی مطهری در بین مردم به یادگار مانده است .

رسولی با تاکید بر موضوع انتخابات بیان داشت: حضور حداکثری مردم در انتخابات می تواند یکی دیگر از نشانه های قدرت نرم باشد و مسائله امنیت در انتخابات شاخص پیشرفت جمهوری اسلامی است زیرا امنیت ما حاصل خون شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است.

وی با بیان اینکه این هفته در سپاه به عنوان هفته تعلیم و تربیت و آموزش عقیدتی و سیاسی نامگذاری شده است، گفت: تعالی معنوی و رشد بالنده برای ساخت سرمایه انسانی مومن، کارآمد و جریان‌ساز در راستای مانع‌زدایی‌ها و هموارسازی مسیر انقلاب اسلامی در مسیر طلوع ولایت عظمی از مهمترین برنامه‌های اصلی سپاه و بسیج است.

 معاون هماهنگ‌کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک ارتش مذهبی است که در دنیا براساس اندیشه معمار کبیر انقلاب اسلامی طراحی و بنا نهاده شده است؛ تمام تلاش دشمن بر این بود تا از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی از رشد و تقویت این انقلاب جلوگیری کند اما امام راحل با تشکیل سپاه پاسداران، دشمنان را از رسیدن به این هدف شوم ناکام گذاشتند.

وی گفت: آمریکای جنایتکار امروزه قدرت جهانی ندارد و انقلاب اسلامی ایران را بزرگترین دشمن خود در منطقه و جهان می‌داند استکبار برای ازبین بردن و نابود کردن انقلاب اسلامی، از راه‌های مختلفی نظیر جنگ، ترور، توطئه، تحریم، نفوذ وارد شد که در هر کدام با روسیاهی صحنه را ترک کرد.

رسولی افزود: به اعتراف دشمنان انقلاب اسلامی و نظام مقدس، انقلاب اسلامی ایران امروزه مرزهای غرب را درنوردیده و خواب را از چشم دشمنانش گرفته است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان فردیس با اشاره به این مهم که سه عامل تقوا، علم و جهاد در راه خدا موجب برتری انسانها بر یکدیگر است در وصف استاد شهید مرتضی مطهری گفت: این شهید والامقام انسان با تقوایی بود که علم خود را در راه مبارزه با جهل به کار بست و با جهاد در راه خدا به شهادت رسید و امروز می بینیم که با نامگذاری روز معلم به نام این مرد بزرگ همگان وی را تکریم می کنند.

سرهنگ احسان علیزاده افزود:  معلمان و مربیان امروز همچون شمع برای آرمان های اسلام و ارزش های انقلابی می سوزند تا این آرمان ها را به نسل های بعدی انتقال دهند.

حجت الاسلام محمودرجبی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج امام رضا (ع) شهرستان فردیس  بیان داشت: مهم‌ترین وظیفه این نهاد را پاسداری از سپاه پاسداران انقلابی اسلامی برشمرد. 

وی آموزش های عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج را از مهمترین بحث ها دانست و افزود: سپاه به عنوان پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی با رویکرد تربیت محور و معنویت افزایی به مسائل فکری، اعتقادی، اخلاقی و رفتاری توجه ویژه ای دارد

وی در ادمه گفت: اگر انقلاب های توحیدی، صدر اسلام و عصر حاضر را بررسی کنیم، انقلاب اسلامی ایران کامل ترین و جامع ترین انقلاب در میان تمام انقلاب هاست .

رجبی گفت: امروز بسیجیان ما باید با سلاح اعتقادی در میدان نبرد با مستکبران حاضر شود و تا در مقابل ایجاد شبهات دوستان غافل یا دشمنان دانا به خوبی پاسخگو باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha