درخشان: امتیاز بازی‌های رو در رو نقش مهمی در قهرمان لیگ فوتبال دارد

تهران- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به رقابت‌های لیگ برتر، گفت: مدعیان در هفته‌های پایانی بازی‌های رو در رویی دارند که می‌تواند سرنوشت قهرمانی را مشخص کند.

«حمید درخشان» روز پنج‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شروع مسابقات لیگ برتر و مقدماتی جام جهانی فوتبال اظهار داشت: روزهای پایانی ماه اردیبهشت و ماه خرداد برای دوستداران فوتبال ملی و باشگاهی روزهای حساسی به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: از یک سو تیم ملی باید در مقدماتی جام جهانی حضور داشته باشد و چهار مسابقه فینال گونه دارد که لغزش در هر کدام موجب می‌شود تا مسیر رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ناهموار شود. و در سوی دیگر لیگ به اوج خواهد رسید و رقابت بین‌تیم های مختلف برای قهرمانی شکل واقعی به خود خواهد گرفت. 

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: متاسفانه با نتایجی که تیم ملی در زمان مارک ویلموتس گرفت مسیر صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر سخت شد. اما این سختی به معنای ناامیدی نیست بلکه تیم ملی فوتبال ایران یک شاکله مناسب برای مسابقات دارد و بازیکنان آن تجربه زیادی دارند. ما چند گلزن برتر در لیگ‌های اروپایی داریم و آنان می توانند عصای دست دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال باشند. 

وی با اشاره به شرایط میزبانی بحرین نیز گفت: کرونا ورزش جهان را تحت تاثیر قرار داده و این حقیقتی انکار ناپذیر است. ما باید بپذیریم که در کشور دیگر بازی‌ها برگزار خواهد شد و تمرکز اصلی بر روی نتیجه گیری باشد. شکست عراق و بحرین کار سختی نیست اما مهم این است که بازیکنان و کادر فنی تفکر بُرد گام در مسابقه بگذارند. نباید تسلیم جنگ روانی شویم و این یک فاکتور برای برتری به شمار می‌رود. 

او در ادامه مصاحبه با اشاره به بازگشت قدرتمند تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا گفت: سه تیم باشگاهی ما گام در مرحله حذفی گذاشت و این یک امتیاز خوب به شمار می‌رود. صدرنشینی استقلال و پرسپولیس در گروه های خود اعتماد به نفس آنان را افزایش داده و این موجب خواهد شد تا تنور لیگ برتر بیش از گذشته داغ باشد.

وی ادامه داد: تیم های سپاهان، پرسپولیس و استقلال مدعی هستند و چند تیم دیگر نیز مدعی به شمار می‌روند. این تیم‌ها در هفته‌های پایانی بازی‌ رو در رو دارند و برد در این بازی‌ها به معنای تثبیت قهرمانی است. نباید امتیازات به راحتی از دست داده شود. 

سرمربی اسبق تیم پرسپولیس تهران در پایان این را هم گفت: برخی از مسوولان تیم های فوتبال ایران بعد از بازگشت از لیگ قهرمانان نسبت به اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی اعتراض داشتند. اما واقعیتی که وجود دارد سلامت بازیکنان از هر نتیجه‌ای مهمتر است. اگر یک نمونه مثبت کرونا در تیم باشد به بازیکنان دیگر و تیم های لیگ برتری تسری پیدا می‌کند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha