همه پرسی تنها راه حل رسیدن به صلح پایدار در فلسطین است

مسکو - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس نوشت: شکست طرح های یکجانبه ­ای چون «معامله قرن» به جهانیان ثابت کرده است که برگزاری همه پرسی ملی در فلسطین تنها راه حل رسیدن به صلحی پایدار در این کشور است.

به گزارش ایرنا ؛ در این بیانیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت بویژه سرداران مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی، آمده است : شکست طرح های یکجانبه ­ای چون «معامله قرن» به جهانیان ثابت کرده است که برگزاری همه پرسی ملی در فلسطین  با شرکت ساکنان اصلی این سرزمین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی از طریق اعمال حق تعیین سرنوشت و حق بازگشت آوارگان به موطن اصلی خود، تنها راه حل رسیدن به صلحی پایدار در این کشور است.   

 بیانیه می افزاید: در شرایطی روز قدس را گرامی می داریم که برخی دولت های عربی با آشکارسازی روابط با رژیم صهیونیستی در صدد عادی سازی و برقراری روابط با این  رژیم هستند و رژیم صهیونیستی نیز با اقداماتی مانند کشتار مردم فلسطین، تخریب منازل و آواره کردن ساکنان این سرزمین، نقض حقوق اسرای مظلوم و بی دفاع فلسطینی و ایجاد محدودیت در دسترسی فلسطینیان به اقلام بهداشتی و پزشکی در شرایط شیوع پاندمی کووید 19،  به دنبال سوء استفاده از این جریان سازش است.

در بیانیه آمده است: ایجاد اختلافات داخلی و همچنین فتنه انگیزی رژیم صهیونیستی و متحدین آن در کشورهای اسلامی، حاکی از ترس آنان از قدرت وحدت و همبستگی مسلمانان است. کشورهای اسلامی و مردم مسلمان جهان بویژه جبهه مقاومت با اتحاد و یک صدایی نقش مهم و موثری در شکست توطئه ها و طرح های خائنانه دشمنان مردم فلسطین خواهند داشت که این رویکرد تا آزادی کامل این سرزمین از اشغال و تجاوز، ادامه خواهد داشت.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha