طرح‌های نیمه‌تمام مهاباد پیش از پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: تمامی طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام که دارای پیشرفت فیزیکی بالا هستند، قبل از پایان کار دولت تکمیل و به بهره برداری خواهند رسید.

عارف خدرلو روز پنج‌شنبه در حاشیه بازدید از طرح های عمرانی بخش خلیفان مهاباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت دولت تدبیر و امید رو به پایان است و در این راستا تلاش خواهد شد مشکلات پروژه های نیمه تمام را برطرف کرده و در اسرع وقت به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: امیدواریم با تسریع در برنامه پیش بینی شده بتوانیم در موعد مقرر پروژه های مورد نظر تکمیل و تحویل مردم این منطقه داده شود.

فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه دولت خدمات خوبی طی هشت سال گذشته در این شهرستان انجام داده است، ادامه داد: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد روستاهای بخش خیلفان که جز مناطق سخت گذر و کوهستانی این شهرستان است به اینترنت متصل است.

خدرلو با بیان اینکه عملیات گازرسانی به شهر خلیفان نیز در دست اجراست، اضافه کرد: ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل گازرسانی به شهر خلیفان و روستاهای تابعه تخصیص پیدا کرده که طبق پیش بینی های انجام شده در هفته دولت به اتمام خواهد رسید.

وی تاکید کرد: در ماه‌های باقی مانده دولت این همت در همه خدمتگزاران دولت وجود دارد که با تسریع در عملیات اجرایی، این پروژه ها به بهره برداری رسیده و مردم از مزایای آن برخوردار شوند.

خلیفان با بیش از ۲ هزار نفر جمعیت در تابستان سال ۱۳۹۰ با تصویب وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی و بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده (۱۳) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، از روستا به شهر تبدیل شد.

این بخش با ۱۰۹ روستا در فاصله ۴۵ کیلومتری غرب مهاباد و در مسیر جاده مهاباد - سردشت واقع شده است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای ۱۹۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر در قالب ۲ بخش مرکزی و خلیفان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha