۴۵ واحد کشاورزی در استان قزوین تسهیلات کرونا دریافت کردند

قزوین - ایرنا - معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۴۵ واحد کشاورزی در استان قزوین تاکنون به میزان حدود ۴۴ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی جبران خسارات کرونا دریافت کرده‌اند.

حمیدرضا تبسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به سهم شهرستان ها از این تسهیلات اشاره کرد و افزود: سهم شهرستان قزوین از این تعداد ۲۰ واحد، آبیک ۱۰ واحد، بوئین زهرا هشت واحد، تاکستان چهار واحد، آوج ۲ واحد و البرز یک واحد بوده است.

این مسوول با بیان اینکه تسهیلات یاد شده به موجب مصوبات ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا به واحدهای خسارت دیده متقاضی پرداخت شده اند، اضافه کرد: تسهیلات پرداختی جبران خسارات کرونا به واحدهای کشاورزی استان قزوین از سوی بانک های ملی، ملت، صادرات، سپه، تجارت و انصار به متقاضیان پرداخت شده است.

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تسهیلات پرداختی کمک به جبران خسارات کرونا  به بهره برداران متقاضی بخش کشاورزی استان قزوین در رسته های دامپروری (دام و طیور)، شیلات و گلخانه ها پرداخت شده است.

وی یادآور شد: در قالب تسهیلات حمایتی یاد شده به ازای هر شاغل در بنگاه های اقتصادی ۱۲۰ میلیون ریال به صاحب مجوز کسب و کار پرداخت می‌شود که ۷۰ درصد آن برای پرداخت دستمزد نیروی کار و ۳۰ درصد نیز برای هزینه‌های عملیاتی واحد کسب و کار آسیب‌دیده از کرونا اختصاص خواهد یافت.

استان قزوین در بخش کشاورزی دارای بیش از ۸۰ هزار بهره بردار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha