مشارکت حداکثری در انتخابات نیازمند توجه به خواسته‌های مردم است

بجنورد- ایرنا- دبیر حزب اراده ملت ایران در خراسان شمالی گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ نیازمند ارائه راهکارهای عملیاتی بر مبنای توجه به خواسته‌ها و نیازهای مردم است.

محمد عزیزی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نقش موثر احزاب و جریان های سیاسی در شکل گیری انتخاباتی پرشور افزود: برای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ باید همه جریان های سیاسی برنامه های خود را منعطف به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم کنند زیراکه هم اکنون بر اساس نظر سنجی ها بیشتر مطالبات عمومی از رییس جمهوری آینده رفع مشکلات اقتصادی است.

وی با تاکید بر اینکه احزاب و جناح های سیاسی باید در هر دوره برنامه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خود را بر مبنای مطالبات مردمی ارائه اهند، اظهار داشت: در سال ۹۲ مطالبه عموم مردم، رفع تحریم ها و توافق بین المللی برجام بود که ارائه آن از سوی رییس جمهوری سبب شد تا مردم رغبت بیشتری برای حضور حداکثری در انتخابات داشته باشند.

این فعال سیاسی خراسان شمالی افزود: در واقع هم اکنون نیز جریان های سیاسی حاضر در انتخابات باید برنامه های خود را بر مبنای رفع تحریم و مشکلات اقتصادی که از مطالبات مردم است، ارائه دهند.

عزیزی با بیان اینکه احزاب و جریان های سیاسی برای مشارکت حداکثری باید منافع ملی را بر منافع جناحی ترجیح دهند، تصریح کرد: هم اکنون در شرایطی هستیم که کشور ۱۶ ماه است درگیر کرونا و زیان های اقتصادی ناشی از آن است و مردم به لحاظ روحی خسته اند اما در این میان جریان های سیاسی باید به جای نقد و تخریب یکدیگر به سمت ارائه برنامه هایی روشن برای بهبود وضعیت اقتصادی بر مبنای منافع ملی باشند.

انتخابات رقابتی لازمه مشارکت حداکثری

وی با اشاره به نقش ویژه دستگاه های برگزار کننده انتخابات (شورای نگهبان و وزارت کشور)، تصریح کرد: برای انتخاباتی پرشور و افزایش مشارکت مردم به هر شکلی که شده باید انتخاباتی رقابتی داشته باشیم، به گونه ای شورای نگهبان طوری عمل کند که همه سلایق سیاسی شاهد حضور نمایندگان دیدگاه های خود در بین کاندیداها باشند.

دبیر حزب اراده ملت ایران در خراسان شمالی افزود: در واقع با توجه به تجربه سال ۹۸ و شرایط اقتصای و سیاسی کشور باید شاهد نوعی کثرت گرایی آرا و دیدگاه باشیم، زیرا که بهره گیری از دیدگاه های متفاوت همیشه خروجی موثری برای برون رفت از مشکلات داشته است.

وی با بیان اینکه نباید فعال بودن احزاب منحصر به زمان انتخابات باشد، یادآور شد: احزاب موجود نیز کارکرد اصلی خود را به خوبی تعریف  نکرده اند و فقط در زمان انتخابات فعال هستند و بعد از آن فعالیت خاصی ندارند.

سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا  به طور همزمان روز جمعه ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ در کشور برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha