۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 3124
کد خبر: 84319626
۲ نفر

برچسب‌ها

مسوولان و مردم تفت: روز قدس، نماد دادخواهی از ظالم است

یزد- ایرنا - آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به ابتکار امام راحل(ره) روز جهانی قدس نامیده شد، روز حمایت از مظلوم و دادخواهی از ظالم است؛ مظلومانی که قهرمانانه ۷۴ سال مقاومت کردند و دست از دفاع از سرزمین و آرمان های خود برنداشتند.

در روز قدس مردم مسلمان جهان فریاد دادخواهی و مظلومیت ساکنان اصلی سرزمین فلسطین و ندای کتک خوردگان و مجروحان مسلسل های غاصبان را به گوش جهانیان می رسانند.

در این روز از انسان هایی یاد می شود که از ابتدایی ترین حقوق انسانی محرومند و تبعیض تمام شئون زندگی فردی و اجتماعی آنان را در برگرفته است.

حداقل اثر فریاد مسلمانان در روز قدس تفهیم زشتی رفتار خشونت بار و چهره ظالمانه رژیم صهیونیستی و دفاع از حقوق مظلوم است که چنانچه در برابر این ظلم ها سکوت شود، تیغ ستم جلادان آدم کش رژیم صهیونیستی تیزتر می شود و بی باک تر به کشتن و غارت ادامه می دهند.

روز قدس، روز آنهایی است که در اندیشه و عمل با ظلم مخالف اند و دفاع از مظلومان قهرمان فلسطین و آرمان های بزرگ مقاومت را وظیفه شرعی و انسان دوستانه خود می دانند.

مردم و مسئولان شهرستان تفت ضمن حمایت از آرمان قدس شریف و مظلومیت مردم فلسطین، جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم و آمادگی خود را برای دفاع از آرمانهای فلسطین اعلام کردند.

مردم فلسطین قهرمانانه در برابر رژیم صهیونستی ایستاده اند

امام جمعه تفت به گزارشگر ایرنا می گوید: روز جهانی قدس یکی از یادگارهای امام راه حل است و اکنون که به دلیل شرایط حاکم امکان برگزاری راهپیمایی و برنامه های حضور نیست باید حرکت هایی در فضای مجازی انجام و این روز گرامی داشته شود.

حجت الاسلام و المسلمین علی محمد گلوردی می افزاید: علی رغم ظلم های روز افزونی که در حق مردم فلسطین می شود ولی آنها با تقدیم شهدا و مجروحین همچنان قهرمانانه در برابر رژیم صهیونیستی ایستاده اند.

وی به افزایش توان دفاعی مردم مظلوم فلسطین اشاره می کند و می گوید: اگر دیروز فلسطینی ها با سنگ در برابر رژیم صهیونیستی می ایستادند، امروز مردم بزرگوار غزه با موشک های نقطه زن علیه آن می جنگند و لازم است این مظلومیت مردم فلسطین در سطح جهان منتقل شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی تفت بر ضرورت تبیین وضعیت گذشته و فعلی اشغال گران قدس تأکید می کند و اظهار می دارد: اگر رژیم صهیونیستی در گذشته به واسطه سیاست های غلط دولت های عربی به عنوان قدرت مطلق منطقه مطرح بود ولی امروز با پیروزی انقلاب اسلامی و سیاست های امام راحل و مقام معظم رهبری، اسرائیل روز به روز بیشتر تضعیف شده است.

وی اضافه می کند: در روزهای اخیر اتفاق هایی در سرزمین های اشغالی رخ داد که ضربات مهلکی به این رژیم جعلی وارد کرد و حکایت از زوال و شکنندگی روزافزون این رژیم دارد.

امنیت امروز کشورهای اسلامی مدیون سردار سلیمانی و سپاه قدس است

حجت الاسلام گلوردی به جنایت برخی دولت های عربی در برقراری ارتباط سیاسی با رژیم اشغالی قدس اشاره و تأکید می کند: مسلماً این اقدام از سوی جوامع مسلمان محکوم است و ملت های مسلمان به این دولت هایی که به آرمان فلسطین و مقاومت خیانت کردند ضربه ای مهلک وارد می کنند و آنها باید پاسخگوی این حرکت شان باشند.

وی ادامه می دهد: امنیت امروز کشورهای اسلامی به ویژه نظام جمهوری اسلامی، تقویت مقاومت در منطقه و زوال رژیم صهیونیستی همه مدیون رشادت های سردار سلیمانی و سپاه قدس است و باید قدردان آن بود.

امام جمعه تفت اسرائیل و داعش را دو بال جبهه استکبار و ضد مقاومت عنوان می کند و می افزاید: سردار سلیمانی و سپاه قدس به این دو بال ضربه مهلک وارد کردند؛ داعش را نابود کردند و سبب تضعیف اسرائیل شدند.

دفاع از مظلوم تمامیت ایمان است

امام جمعه بخش گاریزات و کهدوئیه شهرستان تفت هم می گوید: دوست داشتن و بیزاری جستن به خاطر خدا و دفاع از مظلوم برگرفته از مفهوم دینی تولی و تبری است که جزء فروع دین به حساب می آید و بر اساس آموزه های اهل بیت تمامیت ایمان است.

حجت الاسلام علی عسکری وزیری می افزاید: از سال ۱۹۴۸ تاکنون حدود ۷۴ سال است که تجازو، کودک کشی و غارت در سرزمین فلسطین ادامه دارد و در شرایط حاضر بر همه مسلمانان فرض است که برائت خود را از این رژیم غاصب اعلام کنند و با همدلی و وحدت با بساط ظلم و تباهی مبارزه کنند.

پژوهشگر و استاد حوزه علمیه، مسئله فلسطین را موضوعی جهانی خواند و تصریح کرد: رژیم صهیونیستی ابتدا سعی داشت این نبرد را به جنگ قومی بین اعراب و اسرائیل تبدیل کند اما با ابتکار و خلاقیت معمار کبیر انقلاب، امام راحل(ره) روحی تازه به بعد اسلامی فراموش شده دمیده شد.

وی با بیان اینکه هرساله همه مسلمانان در جمعه پایانی ماه رمضان از اسرائیل برائت می جویند و از مردم مظلوم فلسطین حمایت می کنند، افزود: اهمیت روز قدس فقط برای یک کشور و منطقه نیست بلکه به فرموده امام راحل (ره) فسطین پاره تن اسلام است و ما نباید نسبت به این پاره تن بی تفاوت باشیم و بایدر در برابر ندای مظلوم فعالانه وارد میدان شویم.

حجت الاسلام عسکری وزیری تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی که حضور فیزیکی ممکن نیست باید با نوشتن مطالب پرمحتوا در فضای مجازی زمینه بیداری جامعه مسلمانان را فراهم کرد.

روز قدس عامل وحدت آزادی خواهان جهان است

فرماندار تفت هم می گوید: روز جهانی قدس نماد صف‌ بندی حق در مقابل باطل و مظهر حمایت جهانی از مردم رنج ‌کشیده و مظلوم فلسطین است که با ابتکار هوشمندانه امام خمینی(ره) همچون حلقه وصلی برای هم صدایی مسلمانان درباره قدس شریف تعیین شد.

علیرضا نوکار می افزاید: روز قدس عامل وحدت میان آزادی خواهان جهان است که در اولویت بودن مسئله قدس و فلسطین را به جهانیان نشان می دهد.

وی با بیان اینکه هرچه می گذرد جنایت‌های رژیم منحوس صهیونیستی برای جامعه جهانی بیشتر روشن می شوند، اظهار می دارد: روز جهانی قدس هر سال باعث تقویت بیش از پیش روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در بین مسلمان و آزادی خواهان جهان در پیگیری آرمان های آزادی خواهانه و استقلال طلبانه می شود.

نوکار تصریح می کند: هرچند برخی رژیم های مرتجع عرب طی ماه های اخیر به صورت غیر حقیقی با عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی در تلاش هستند تا مسأله فلسطین به حاشیه برانند ولی مسئله فلسطین هیچ گاه از اذهان ملت های مسلمان دور نمی شود و محور مقاومت همچنان برای آزادی قدس شریف تلاش می کند.

فرماندار تفت با اشاره به اینکه در سال جاری به علت شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن امکان راهپیمایی روز جهانی قدس نیست بر گرامیداشت این روز با استفاده از ظرفیت فضای مجازی تأکید کرد.

مردم تفت از آرمان مردم مظلوم فلسطین حمایت می کنند

حسین دهقان، شهروند تفتی به گزارشگر ایرنا می گوید: ظلم، غارت و کودک کشی در هر آیینی ناپسند است و هر انسان حق طلبی اجازه ظلم و غارت را نمی دهد و این مردم مظلوم فلسطین هستند که شجاعانه و قهرمانانه در برابر ظلم ایستادگی می کنند.

وی می افزاید: دفاع از وطن یک امر عقلی و اسلامی است که هر کسی آن را تحسین می کند و ظلم و جنایت امری مذموم است و باید از آن برائت جست.

فاطمه فلاح از فرهنگیان تفت هم می گوید: همگان باید از مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی برای حفظ آرمان هایشان حمایت کنند و با وحدت مسلمانان جهان آزادی قدس شریف نزدیک است.

وی اضافه می کند: حاج قاسم سلیمانی، اسوه و قهرمان محور مقاومت بود که سال ها در این زمینه تلاش کرد و مسلمانان برای انتقام خون این شهید مقاومت باید به هدف او که آزادی قدس بود، برسند.

اعظم زارع دانشجو تفتی هم می گوید: رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل مردم مظلوم فلسطین را از حقوق اولیه یک انسان محروم کرده و اجازه ارسال دارو به آنجا را نمی دهد.

وی ادامه می دهد: جوامع بین الملل که داعیه حقوق بشر دارند باید به پا خیزند و فکری برای جنایت های رژیم صهیونیستی کنند.

دست یابی به آرمان های مردم فلسطین و آزادی قدس شریف با وحدت امت اسلامی ممکن خواهد بود، اتحاد، دل های مسلمانان را به هم نزدیک تر می کند و افق های روشن باز می شود و مردم مظلوم فلسطین که قهرمانانه دفاع کرده و از مقاومت دست نمی کشند روزی نتیجه این صبوری هایشان را می بینند و آن روز نزدیک است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha