امدادرسانی به ۲۷۴ حادثه دیده سیل در مناطق مختلف سمنان توسط هلال احمر

سمنان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۲۴ تیم عملیاتی طی ۳ روز اخیر به ۲۷۴ فرد گرفتار در سیلاب مناطق مختلف استان امدادرسانی کردند.

مظفر محمدخانی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ۷۷ نیروی عملیاتی هلال احمر استان در قالب ۲۴ تیم به ۱۰ منطقه سیل زده از تاریخ ۱۲ الی ۱۵ اردیبهشت ماه، خدمات امدادی ارائه کردند.

وی اظهارداشت: در این زمینه ۲۴ خودروی هلال احمر و ۲۱ پمپ و لجن کش برای ارائه فعالیت‌های امدادی به کارگیری شد.

محمدخانی اضافه کرد: در این سه روز، هلال احمر به ۳۱ خودرو گرفتار در سیلاب خدمت‌رسانی کرد که از این تعداد، ۱۰ خودرو در سیلاب کیلومتر ۱۲ محور شاهرود به گرگان، یک خودرو در سیلاب محور میامی به سبزوار، ۱۵ خودرو در سیلاب کیلومتر ۵۸ محور سرخه به آرادان و پنج خودرو در سیلاب کیلومتر ۱۰ محور آرادان به سرخه خدمات امدادی دریافت کردند.

وی تصریح کرد: سیل در روستای بنه کوه گرمسار و آبگرفتگی چهار منزل، آبگرفتگی سه منزل مسکونی روستای دولت آباد آرادان و ارائه خدمت به ۹ خانوار خسارت دیده از سیلاب در روستای ارمیان از دیگر خدمات امدادی بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: وقوع سیلاب شدید در منطقه سرکویر واقع در جنوب شهرستان دامغان موجب آبگرفتگی روستاهای معلمان و حسینان شد که در این عملیات، هلال احمر اقدامات امدادی را به ۲۵ باب منزل مسکونی ارائه کرد. 

به گزارش ایرنا، جمعیت هلال احمر استان سمنان در حال حاضر چهار سازمان فعال در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی و یک موسسه علمی کاربردی را زیرمجموعه خود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha