شکوفایی وزنه‌برداری اصفهان نیازمند تجهیزات بیشتر است

اصفهان - ایرنا - رییس هیات وزنه برداری اصفهان گفت: وزنه برداران مستعد این استان نیازمند ارتقای حوزه سخت افزاری و امکانات و تجهیزات بیشتر است.

مهدی صفری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال‌های اخیر و بویژه پس از شروع بکار دوره جدید هیات فعالیت‌های خوبی در بخش زیرساختی بخصوص در خانه وزنه برداری اصفهان انجام گرفت اما باز هم نیاز است که اعتبارات بیشتری به این امر اختصاص یابد.

وی ادامه داد: امروز ارتقای وسایل و امکانات و بهبود تجهیزات از جمله نیازهای اصلی توسعه ورزش به شمار می‌رود و رشته وزنه برداری از این امر مستثنی نیست.

رییس هیات وزنه برداری اصفهان با اشاره به افزایش برنامه‌های آموزشی مجازی این رشته از زمان همه گیری بیماری کووید-۱۹ خاطرنشان کرد: این خطه از لحاظ مربیگری جایگاه بالایی دارد و نشان می دهد که می‌توان با برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر شاهد شکوفایی وزنه برداری در این منطقه بود.

صفری با اشاره به دعوت از چهار اصفهانی به اردوی انتخابی تیم ملی اضافه کرد: بی شک توانمندی اصفهان بگونه‌ای است که می توان در آینده شاهد حضور بیشتر از این خطه در تیم ملی باشیم.

وی وزنه برداری بانوان را یکی دیگر از قابلیت های اصفهان برشمرد و گفت: کارهای زیربنایی خوبی برای ورزش بانوان انجام گرفت ولی کمبود سخت افزاری دارند که با برنامه ریزی بصورت تدریجی برای رفع این نقیصه تلاش خواهیم کرد.

در استان اصفهان بالغ بر ۲۲۰ وزنه بردار در ۲ بخش بانوان و آقایان فعالیت دارند که بالغ بر ۴۰ درصد آنان مربوط به شهرستان اصفهان است.

استان اصفهان بیش از ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha