ستاد انتخابات سمنان مهیای برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی است

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: ستاد انتخابات استان آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه و در تراز نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حبیب الله خجسته پور عصر چهارشنبه در دیدار با رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان سمنان گفت: ستاد انتخابات استان ، آمادگی کامل خود را برای برگزاری انتخابات باشکوه و در تراز جمهوری اسلامی ایران در روز ۲۸ خرداد ماه اعلام‌ می‌کند. 

وی با اشاره به اینکه روند انتخابات ریاست جمهوری از هفته آینده به صورت رسمی آغاز خواهد شد ، افزود: تدابیر و اقدامات بسیار خوبی از سوی هیات اجرایی و نظارت استان در این زمینه به انجام رسیده و چند قدم جلوتر از کل کشور هستیم. 

خجسته پور با اشاره به تشکیل شوراهای اجرایی در سطح شهرستان‌های استان سمنان گفت: فرمانداران و بخشداران استان در هماهنگی‌های کامل با دفتر نظارت و بازرسی انتخابات و هیات های اجرایی هستند. 

وی بیان کرد: انتخابات سال ۹۸ بسیار خوب برگزار شد و هماهنگی بسیار خوبی میان هیات اجرایی و نظارت در استان سمنان وجود داشت. 

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان سمنان تاکید کرد: یکی از دغدغه های انتخابات امسال ، شرایط موجود کرونایی است که می تواند منجر به تاثیرگذاری در روند انتخابات شود ، اما آنچه مهم است هماهنگی و تعامل میان هیات های اجرایی و نظارت است که باید به بهترین شکل انجام شود. 

وی اضافه کرد: تجمیع صورتجلسات انتخابات در محل شعبه اخذ رای ، تصمیم ارزشمندی است که می تواند مانع بروز اختلاف نظرها و سرعت در اعلام نتایج شود. 

 خجسته پور گفت: طبق قانون انتخابات ، با پایان یافتن زمان اخذ رای در ابتدا شمارش و تجمیع آرای ریاست جمهوری و سپس شمارش و تجمیع آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام خواهد شد.‌

وی با تاکید بر اینکه بی طرفی سرلوحه اقدامات اعضای ستاد انتخابات استان است گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت کشور ، اعضای ستاد انتخابات استان طی ۲۴ ساعت حق حضور در هیچ یک از ستادهای انتخاباتی را نخواهند داشت و سایر کارکنان نیز فقط در خارج از ساعات اداری مجاز به انجام فعالیت های انتخاباتی هستند. 

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان سمنان افزود: با انتخاب نمایندگان فرماندار و اعضای شعب اخذ رای در استان باز هم بی طرفی به عنوان محور اصلی فعالیت ها خواهد بود و در این زمینه ستاد انتخابات استان تضمین می‌دهد که در حوزه اجرا بی‌طرفی کامل داشته باشد. 

سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ٢٨ خرداد در کشور برگزار می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha