مرکل خواستار شکل گیری توافق تجاری جدید بین اروپا و آمریکا شد

تهران- ایرنا- آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در یک سخنرانی ضمن استقبال از بازگشت واشنگتن به چند جانبه گرایی در دولت جو بایدن، اعلام کرد که توافق تجاری جدید بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا بسیاری کاربردی است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رویترز، مرکل گفت در حالیکه آلمان هیچ منفعتی از تقسیم کشورهای جهان در چند اردوگاه همانند جنگ سرد نمی‌برد، خوب است که آمریکا به عنوان مهم ترین متحد اروپا در کنار این اتحادیه در مقابل چین و روسیه بایستد.

وی در کنفرانس برلین با موضوع روابط آتی ترنس آتلانتیک بیان کرد: همیشه از توافق تجاری بین ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا حمایت کردم.

صدر اعظم آلمان اضافه کرد که برلین با بسیاری از مناطق جهان توافق تجاری دارد و این موضوع کاربرد بسیاری زیادی برای توسعه چنین توافق تجاری خواهد داشت درست مانند آنچه اروپا با کانادا انجام داده است.

پیتر بیر هماهنگ کننده امور فراآتلانتیک مرکل در ماه فوریه به رویترز گفت که آلمان و دولت جدید آمریکا باید بزرگ فکر کنند و برنامه کاری بلند پروازانه‌ای از جمله توافق تجاری را برای حذف تعرفه‌های صنعتی در دستور کار قرار دهند و همچنین در راستای افزایش فشار بر چین دست به اصلاحاتی در سازمان تجارت جهانی بزنند. 

اتحادیه اروپا اصلاحات در سازمان تجارت جهانی را در مرکز راهبرد تجاری خود برای یک دهه آینده قرار داده و می‌گوید قوانین جهانی تجارت باید پویاتر شوند و یارانه‌های دولتی را بیشتر در نظر بگیرد.

اتحادیه اروپا متاثر از جنگ‌های تجاری، برگزیت و آنچه رقابت ناعادلانه چین می‌داند، است و در مسیر انجام اقدامات قاطع تری جهت اجرای قوانین تجارت جهانی گام برمی‌دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha