۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۳۴
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 84319409
۰ نفر

برچسب‌ها

باران رگباری و تگرگ هوای اردبیل را دگرگون کرد

اردبیل - ایرنا - سرمایش بهاری همراه با ریزش باران شدید و تگرگ در پانزدهمین روز اردیبهشت چهره اردبیل و دیگر نقاط واقع در پهنه مرکزی این استان را دگرگون کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوای اردبیل که دیروز به شکل چشمگیر گرم شده بود از حوالی ظهر امروز با نفوذ یک ناوه عمیق اطلسی رو به سردی نهاده و بارش شدید از دقایقی قبل آغاز شده است.

بارش‌ها که به شکل رگباری و همراه ریزش تگرگ و رعدوبرق های پی در پی است سبب آبگرفتگی های مقطعی به ویژه در محله‌های پست شهر اردبیل شده و ضمن غافلگیری مردم تردد رهگذران را مختل کرده است.

این ناپایداری‌های جوی با وزش تندباد  با بیشینه سرعت ۷۵ کیلومتر بر ساعت همراه است.

دمای هوا با حدود ۱۸ درجه کاهش نسبت به دیروز به پنج درجه بالای صفر رسیده و ساکنان منطقه را دوباره به روشن کردن بخاری‌ها و دیگر لوازم گرمایشی وادار کرده است.

از شهرستان‌های نیر، نمین و سرعین نیز بارش باران و تگرگ و استقرار هوای سرد بهاری گزارش شده و دمای این نقاط نیز به پنج درجه بالای صفر کاهش یافته است.

مدیرکل مدیریت بحران اردبیل با اعلام اینکه تاکنون از خسارات و تلفات احتمالی این اغتشاشات جوی در پهنه مرکزی این استان خبری دریافت نشده است از ساکنان منطقه خواست موارد احتیاط و ایمنی را رعایت کنند.

فرهاد عبدالعلی‌پور پرهیز از استقرار در حواشی و بستر رودخانه ها و مسیل ها ، عدم استقرار در فضاهای باز به خصوص بیرون از شهرها برای در امان ماندن از خطرهای صاعقه و تگرگ، پرهیز از کوهنوردی و بیابان نوردی و خودداری از چرای احشام را ازجمله این موارد دانست.

هواشناسی اردبیل پریروز با صدور اطلاعیه سطح نارنجی به ساکنان این استان درباره وقوع بارش های شدید رگباری ؛ آذرخش ؛ کاهش محسوس دما و احتمال شکل گیری سیلاب ها و روان آب ها از ظهر چهارشنبه تا شنبه آینده هشدار داده است.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد. بارش برف ؛ یخبندان و استقرار سرما تا اواخر اردیبهشت در بسیاری از سال ها در این شهرستان پیشینه دارد.

   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha