منطقە آزاد بانە-مریوان در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد

سنندج- ایرنا- استاندار کردستان گفت: ایجاد منطقه آزاد بانه-مریوان در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا روز چهارشنبه با بیان اینکه تصویب منطقه آزاد بانه- مریوان بعد از سالها نهایی و مورد توافق و تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت، اظهار داشت: ایجاد منطقه آزاد در بانه و مریوان فرآیند توسعه کردستان و جذب سرمایه گذاران را سرعت می‌بخشد.

وی با تقدیر از نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجموع دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌هایی که برای تصویب منطقه آزاد بانه مریوان تلاش کردند، گفت: تصویب منطقه آزاد بانه - مریوان خبری بسیار خوش و مسرت بخش برای مردم استان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

وی اضافه کرد: بی گمان تصویب منطقه آزاد بانه- مریوان موجب هم افزایی، همدلی و وفاق بیشتر مردم و نظام خواهد شد و در آینده می تواند نقش بسیار پررنگ و بسزایی در کاهش بیکاری و پدیده کولبری داشته باشد.

به گزارش ایرنا؛ دولت در تیر ۱۳۹۵ لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری در استان‌های گلستان (اینچه برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه، مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، کرمانشاه (قصرشیرین) را به مجلس فرستاد و گرچه در آنجا تصویب شد اما با مخالفت شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت رفت.

مریوان و بانه شهرستان‌های مرزی استان کردستان هستند، مرز سیرانبند در بانه و مرز باشماق در مریوان قرار دارد و از مرزهای مهم کشور به شمار می‌روند که سالانه صادرات و واردات کالاهای زیادی از این مرزها انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha