افراد ۸۰ سال به بالا برای تزریق واکسن کرونا در کرمانشاه فراخوانده شدند

کرمانشاه- ایرنا- رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: افراد ۸۰ ساله به بالا یعنی متولدین هفتم اردیبهشت ۱۳۲۰ به قبل از امروز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت تا دوشنبه هفته آینده فرصت دارند تا به مراکز منتخب واکسیناسیون مراجعه نمایند تا واکسن برای آنان تزریق شود.

دکتر «ابراهیم شکیبا» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تاکنون از طریق تماس تلفنی، افراد ۸۰ ساله به بالا برای دریافت واکسن کرونا به مراکز منتخب تزریق واکسن فراخوانده شده‌اند.

وی اضافه کرد: با توجه به عدم پاسخگویی برخی تلفن ها و یا اشتباه بودن شماره ها، متاسفانه ارتباط با تعدادی از این عزیزان تاکنون مقدور نبوده است.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه به مراکز منخب تزریق واکسیناسیون در شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این مراکز شامل مراکز بهداشتی، درمانی گلستان، حافظیه، دولت آباد، سینا، رشیدی، شهید مطهری، سجادیه، دلگشا، حاج منصوبی، فرهنگیان فاز ۲، ظفر، نیکروش، وحدت، پردیس و شهید سوری است.

وی افزود: افراد ۸۰ سال به بالای شهرستانها نیز می توانند به مراکز منتخب اعلام شده در همان شهرستان مراجعه نمایند.

۴۱ هزار دوز واکسن کرونا تاکنون وارد کرمانشاه شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز اعلام کرد: تاکنون ۴۱ هزار دوز واکسن کرونا وارد استان شده که از این آمار ۳۱ هزار دوز تاکنون تزریق شده و ۱۰ هزار دوز دیگر نیز در حال تزریق است.

دکتر «محمودرضا مرادی»، اظهار داشت: این ۱۰ هزار دوز واکسن اکنون برای افراد بالای ۸۰ سال، بیماران سرطانی و بیماران خاص تزریق می‌شود.

به گفته وی، از میان سه قشر نامبرده روند تزریق برای بیماران خاص به دلیل شرایط بیماری که دارند به کندی پیش می‌رود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه از هفته آینده روند واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال نیز انجام می شود، افزود: در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم مجوز واکسیناسیون اقشار در معرض خطر همچون خبرنگاران و رانندگان تاکسی را نیز اخذ کنیم.

۵شهر استان در وضعیت قرمز

هم‌اکنون ۷۵۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی بستری هستند که نسبت به روز گذشته ۲۹ نفر کاهش داشته است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رنگ‌بندی جدید استان‌های کشور را اعلام کرد که براساس آن پنج شهرستان استان کرمانشاه در وضعیت قرمز، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی و چهار شهر دیگر در وضعیت زرد قرار دارد.

براساس این گزارش، شهرستان‌های هرسین سنقر و کلیایی، گیلانغرب، سرپل ذهاب و روانسر در وضعیت قرمز و شهرستان های کرمانشاه، صحنه، اسلام آبادغرب، پاوه و کنگاور در وضعیت نارنجی قرار دارند.

همچنین براساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان های ثلاث باباجانی، قصرشیرین، دالاهو و جوانرود هم از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت زرد قرار دارند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha