طرح منطقه ویژه اقتصادی تاکستان در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شد

قزوین – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: با تلاش‌های فراوان استاندار قزوین و پیگیری نماینده مردم تاکستان، طرح منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان در جلسه امروز شورای مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید.

عیسی قبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی تاکستان شاهد تحولات فزاینده ای در بخش کشاورزی و صنعت استان خواهیم بود.

وی گفت: طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تاکستان قبلا با توجه به به پیگیری های مکرر مسئولان استانی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و برای اجرایی شدن در انتظار تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

معاون استاندار با اشاره به مزیت های شهرستان تاکستان از جمله دسترسی مناسبی به آزادراه و مسیر ریلی، اضافه کرد: قطعاً اقتصاد استان قزوین و شهرستان تاکستان با اجرای این طرح مهم استانی و ملی به ویژه در حوزه صنعت کشاورزی متحول و دگرگون خواهد شد.

قبادی خاطر نشان ساخت: استان قزوین از دیر باز یکی از قطب‌های اقتصادی و صنعتی کشور بوده است و با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی که در استان وجود دارد، جای خالی یک منطقه اقتصادی احساس می‌شد.

قبادی تصریح کرد: راه‌اندازی و شروع به کار این منطقه ویژه سبب رونق اقتصادی در شهرستان تاکستان شده و به لحاظ تخفیف مالیاتی و خیلی از مزایا می‌تواند تولید و اشتغال را افزایش دهد.

شهرستان تاکستان در فاصله ۶۵ کیلومتری از مرکز استان قزوین قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha