رییس انجمن آشوریان تهران: ابتکار امام راحل توطئه اسرائیل را خنثی کرد

تهران - ایرنا - رییس انجمن آشوریان تهران، در آستانه روز جهانی قدس با بیان اینکه این روز یکی از برجسته‌ترین یادگارهای امام عزیز ماست، گفت: تلاش اسرائیل همواره بر این بوده که مساله قدس به حاشیه برود، اما ابتکار امام راحل همه این توطئه‌ها را خنثی کرد.

"یوناتن بت کلیا" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت روز جهانی قدس، تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی و گشایش سفارت فلسطین در کشورمان و اعلام روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را نقطه عطفی در راه آزادسازی قدس و سرزمین های اشغالی خواند.

وی با بیان اینکه این حرکت امام خمینی (ره) در نهایت موجب آزادی سرزمین های اشغالی می شود، ادامه داد: این روز نشانه دلبستگی انقلاب و ملت ما به ماجرای قدس شریف و فلسطین و نشان دهنده صف بندی حق علیه باطل و صف بندی عدل در مقابل ظلم است.

وی، روز قدس را موجب زنده کردن دوباره آرمان فلسطین و تبدیل قدس به اولین اولویت جهان اسلام خواند.

بت کالیا اظهار کرد: روز جهانی قدس باعث شد کشورهای اسلامی در مقابل اشغالگری اسرائیل موضعی واحد اتخاذ کنند چرا که اگر نبود این توجه و اهتمام و اگر این روز جهانی از سوی امام راحل اعلام نمی شد به طور قطع سرنوشت و مسیرحوادث به این شکل نبود.

 اهمیت روز قدس در تاریخ فلسطین و جهان اسلام

رییس انجمن آشوریان تهران با تاکید بر اینکه روز قدس فقط روز فلسطین نیست، تاکید کرد: روز قدس روز فریاد رسانی علیه سرطان کشنده صهیونیزم است که به دست متجاوزان و اشغالگران، مداخله کنندگان و قدرتهای استکباری به جان ملت مظلوم فلسطین افتاده است.

وی با اشاره به این موضوع که روز قدس موضوع کوچکی نیست بلکه یک روز جهانی با پیام جهانی است، افزود: امام راحل با این نامگذاری به جهانیان نشان داد که امت اسلامی زیر بار ظلم نمی رود، ولو این ظلم از پشتیبانی بزرگترین و قدرتمند ترین دولتهای عالم برخوردار باشد.

بت کلیا، گفت: روز قدس، روزی است که ملت ایران می تواند با کمک ملتهای مشتاق دیگری که امروز خوشبختانه تعدادشان هم متعدد و زیاد شده، یک حرف حقی را فریاد کند که برای پنهان کردن آن حرف حق و خاموش کردن آن فریاد، بیش از ۶۰ سال است که دستگاه استکبار در حال سرمایه گذاری است .
وی ، با بیان اینکه شروع تلاش های استکبار جهانی برای حذف فلسطین از نقشه جغرافیای جهانی شاید به یک قرن هم برسد و تا حدودی هم موفق شده بودند، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی با اعلان روز قدس و تبدیل سفارت رژیم غاصب به سفارت فلسطین در تهران، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و هشداری برای پایان این نقشه شوم و اشغالگری رژیم صهیونیستی بود.

وی با اشاره به شرایط کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی در نقاط مختلف کشور، ابراز امیدواری کرد که روز جهانی قدس امسال نیز با اتخاذ راهکارهای بهداشتی برگزار شود و دلبستگی انقلاب و دلبستگی ملت ما به قدس شریف و فلسطین بیش از گذشته به نمایش گذاشته شود.

همراهی شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه فلسطین

رییس انجمن آشوریان تهران در بخش دیگری از گفت و گوی خود به همراهی شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی از همپیمانانشان علیه ملت فلسطین پرداخت و گفت: آمریکا در مورد موضع گیری شورای حقوق بشر علیه اقدامات اسرائیل در فلسطین اشغالی، رسما موضع گیری و اعلام کرد که در دستور کار قرار گرفتن پرونده وضعیت حقوق بشر در فلسطین و دیگر اراضی عربی اشغال شده را تهدیدی علیه اعتبار این نهاد می داند.

وی با تاکید بر اینکه ایالات متحده بطور علنی از اشغالگری رژیم صهیونیستی حمایت می کند،  افزود: با این موضع گیری نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد نیز به شورای حقوق بشر این سازمان ضرب الاجل داد یا به انتقاد از اسرائیل پایان دهند و یا منتظر خروج آمریکا از این شورا باشند.

به گفته وی، حمایت آمریکا از متحدانش علی رغم رفتارهای ضد حقوق بشری آنها، نشان دهنده استانداردهای دوگانه این کشور در برخورد با موازین بین المللی است.

افشای نقش رسانه های صهیونیستی در ایجاد شکاف بین امت اسلامی

رییس انجمن آشوریان تهران در ادامه به نقش رسانه های صهیونیستی در ایجاد شکاف بین امت اسلامی اشاره کرد و گفت: هدف صهیونیسم از آغاز این بوده است که با فتنه گری و شکاف بین ساکنان، فلسطین را برای غیر یهود ناامن کند تا بتواند به اهداف خود و فلسطین خالی از غیر یهود برسد.

وی، با بیان اینکه در قدس شریف فقط مسلمانان نیستند که زیر فشار و ظلم رژیم غاصب صهیونیستی قرار دارند، اظهار کرد: قدس محل تولد پیامبر ما حضرت عیسی مسیح(ع) است اما از زمانی که این غده های سرطانی این مکان مقدس را به اشغال خود در آورده اند ما مسیحیان خاورمیانه نمی توانیم به سرزمین پیامبر خود برویم و زادگاهش را زیارت کنیم.

رییس انجمن آشوریان تهران ادامه داد: پیامبر ما حضرت عیسی مسیح(ع) در سرزمین قدس قدم برداشته، اما اکنون روی قدم های پیامبر ما، صهیونیست ها با چکمه های خون آلودشان قدم می زنند و مسیحیان و مسلمانان را زیر ظلم قرار داده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه صهیونیسم بین الملل اهداف متعددی را دنبال می کند که هر کدام از آنها دارای اولویتی ویژه برای این رژیم غاصب است، افزود: مشروعیت بخشی به اقدامات صهیونیسم بین الملل و اقناع افکار عمومی در جهت همراهی با رژیم صهیونیستی، گسترش مهاجرت به سرزمین های اشغالی و توقف مهاجرت معکوس از سرزمین های اشغالی از جمله اهدافی رژیم صهیونیستی است.

نقض حقوق ملت فلسطین در دستیابی به دارو به ویژه واکسن کرونا

رییس انجمن آشوریان تهران، نقض حقوق ملت فلسطین در دستیابی به دارو در شرایط سخت کرونایی را یکی دیگر از خباثت های این رژیم صهیونیستی ذکر کرد و با بیان اینکه  اسرائیل از سال ۲۰۰۶ تاکنون نوار غزه که بیش از ۲ میلیون فلسطینی در آنجا زندگی می کنند را اشغال، محاصره و تمام گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی این منطقه را مسدود کرده است، گفت: این رژیم غاصب به ظلم خود علیه فلسطینیان در دوران پاندمی کرونا نیز ادامه داده است و اجازه دسترسی مسلمانان به واکسن کرونا را نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه اسرائیل اکثر شهروندان خود را واکسینه کرده اما شرایط را برای ساکنان نوار غزه اشغالی فراهم نمی کند، گفت: براساس جدید ترین آمارها، کشورهای خارجی واکسن مورد نیاز ساکنان غزه را تامین و ارسال کرده اند اما تنها درصدی از واکسن ها برای تزریق در اختیار فلسطینان قرار گرفته است.

بت کلیا، گفت: وضعیت بخشی بهداشت در نوار غره که به دلیل محاصره شرایط دشواری داشتند با گسترش کرونا بسیار بغرنج و وخیم تر شده است.

وی با اشاره به اینکه شیوع کرونا در نوار غزه گسترش یافته و بر اساس داده های وزارت بهداشت فلسطین در روزهای اخیر نتیجه تست مثبت مردم سیر صعودی شدیدی به خود گرفته است، از مجامع بین المللی خواست به وضعیت اسفناک مردم در نوار غزه توجه کنند و بیش از این حقوق ملت فلسطین را نقض نکنند.

نقش حاج قاسم سلیمانی در حمایت از فلسطین

رییس انجمن آشوریان تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و نقش ارزنده او در جبهه مقاومت، گفت: شهید بزرگوار قاسم سلیمانی با اعتقاد کامل به این مکتب، گام های مهمی در راه آزادسازی قدس برداشت.

بت کلیا با بیان اینکه امام خمینی(ره) آغازگر راه مقابله با رژیم صهیونیستی و رهبر معظم انقلاب نیز این مسیر مبارک را با قدرت ادامه داده است، تاکید کرد: امروز جبهه مقاومت تمام محاسبات را در برابر اسرائیل به هم ریخته و به قدرتی دست یافته ‌است که حاصل تلاش سرداران شهید همچون قاسم سلیمانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha