مبلمان‎‌هایی با الهام از فرهنگ ایران و لهستان

تهران- ایرنا- نمایشگاه «مبلمان؛ میراث فرهنگی، ارزش‌های مدرن، کاربردهای عملی» با همکاری سفارت لهستان و پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران با الهام از فرهنگ ایران و لهستان در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، این نمایشگاه که با مشارکت سفارت لهستان و پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌شود، مجموعه‌ای از مبلمان‌هایی است که توسط دانشجویان طراحی صنعتی هنرهای زیبای دانشگاه تهران با الهام از فرهنگ ایران و لهستان طراحی شده است.

به گفته ماچی فائوکوفسکی سفیر جمهوری لهستان در ایران «طراحان جوان، آثار تاریخی ایرانی و لهستانی را مورد پژوهش قرار دادند تا راه تازه‌ای را برای غنای هر دو فرهنگ بیابند. این آثار با نقش و نگار و رنگ، و مهم‌تر از همه با نمادهای فراوانشان الهام‌بخش بوده‌اند. از سوی دیگر، فن‌آوری روز نیز بستری برای تولید فراهم کرد تا مبلمانی نوآورانه، برگرفته از هنر کاربردی، با طراحی تخصصی، نفیس و با کیفیت ساخته شود و در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار گیرد. این مبلمان ضمن تطابق با روند مدرن و رایج روز، باعث ارتقا عناصر موجود در میراث منطقه‌ای شده‌اند. بدین ترتیب که زیباشناسی موجود در دو ناحیه‌ای که از لحاظ جغرافیایی دور از هم قرار گرفته‌اند، با ایجاد تلفیقی هماهنگ، منجر به دستیابی به نتایج شگفت‌انگیزی شده‌اند.»
 

آیدا وزیری‌پور، علیرضا اسناوندی، امین‌حسین امان‌زاده، فران اسماعیلی‌پور، فرزانه مفتاح، غزاله شوش پاشا، کیانا بهرامیان، محمدجواد تدین، محمدطاها عمید، شهرزاد درگاهی، زینب هاشمی و فاطر سعادت نیاکی از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه، روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ساعت ۱۶ با حضور سفیر لهستان در ایران در دو گالری میرمیران و پاییز خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا ۲۸ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ از این نمایشگاه دیدن کنند و یا در سایت خانه هنرمندان ایران به‌صورت آنلاین به تماشای آثار بنشینند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha