۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۲
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84319199
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سفیر فلسطین در عراق: پیروزی قدس از هر زمانی نزدیک تر است

بغداد - ایرنا - سفیر فلسطین در عراق گفت که پیروزی و رهایی قدس شریف از اسارت و اشغال هر زمانی نزدیک تر است.

به گزارش چهارشنبه ایرنا؛ "احمد العقل" در مراسمی که از سوی موسسه ادراک عراق به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس در بغداد برگزار شد؛ افزود: شعار "قدس نزدیک تر است" که برای روز جهانی قدس امسال تعیین شده است حرف درستی است و ما معتقدیم جشن روز قدس سال به سال در حال گسترش است.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) با آگاهی کامل از ماهیت موضوع قدس اشغالی و درگیریهای صورت گرفته (جنگ تمدنی غرب بر علیه شرق) این روز را نامگذاری کردند.

همچنین کاردار یمن در عراق در این مراسم گفت: مذاکره با صهیونیست های اشغالگر یک جرم بزرگ و از نظر اخلاقی و قانونی هم خیانت محسوب می شود چراکه اشغالگران مردان و زنان فلسطینی را کشتند، فلسطینیان را آواره کردند و حق آنها را گرفتند.

خالد الملا رییس جمعیت علمای اهل سنت عراق هم در این مراسم گفت : اگرچه قدس اکنون در دست صهیونیست های اشغالگر است اما اطمینان داریم که آن را برمی گردانیم .

وی اظهار داشت: آن دسته از حکام عرب که به آرمان فلسطین خیانت کردند؛ اکنون مورد احترام مسلمانان نیستند.

وی اظهار داشت: ما به سیاستمدارانی که عادی سازی روابط با اسراییل را تبلغ می کنند نیازی نداریم .

رییس جمعیت علمای اهل سنت عراق خاطرنشان کرد: روز قدس برای همه مسلمانان اعم از فارس، کرد شیعه و سنی با هر ملیت و فرقه ای مهم و ارزشمند است.

در این مراسم شماری از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی از عراق و سایر کشورهای اسلامی از جمله ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق هم حضور داشتند. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha