شهید سلیمانی پشتیبان جبهه مقاومت و مردم فلسطین بود

بندرعباس- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی کسی بود که جریان مقاومت را تقویت کرد و همیشه پشتیبان مردم منطقه به ویژه مردم فلسطین و نوارغزه بود.

دکتر احسان کامرانی  روز جمعه در اهمیت روز قدس و نقش شهید سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: اجماع بین مسلمانان جهان در برابر اسراییل و آمریکا به عنوان دو جنایتکار، هم‌پیمان در منطقه و دشمن جهان اسلام مهم‌ترین ویژگی روز جهانی قدس است.

وی، روز قدس را روز احیای مساله فلسطین دانست و افزود: رژیم صهیونیستی همیشه به دنبال از بین بردن مردم مظلوم جهان به ویژه مردم فلسطین بوده اما از آنجاییکه این کشورهای کوچک عربی به دنبال ایجاد دیپلماتیک با اسراییل هستند، اجماع مردم آزادیخواه دنیا و گروه‌های مخالف رژیم صهیونیستی درمحکومیت این اقدام خیانتکارانه می‌تواند در احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین و تقویت جبهه مقاومت اثرگذار باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان، نقش شهید سیلمانی در پیروزی جبهه مقاومت از جمله جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه اسراییل علیه لبنان را برجسته‎ و کلیدی‌ دانست وافزود: حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و آزادی قدس را یک هدف راهبردی است.

کامرانی افزود: مسیری که حاج قاسم سلیمانی ایجاد کرد نتیجه آن به پایان رسیدن حیات شوم استکبار صهیونیسم غاصب است چون تنها راه آزادسازی فلسطین است.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی هم در میدان و هم در عرصه دیپلماسی نقش برجسته‌ای در مبارزه با استکبار به ویژه اسراییل داشته است، توصیه کرد: مراسم‌های روز قدس امسال به برجسته کردن خدمات شهید سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت برای مبارزه برعلیه ظلم و جنایت‌های اسراییل در فلسطین تبدیل شود.

از آغاز هجرت پیامبر اسلام (ص) به مدینه تا سال دوم هجری، قبله پیامبر در هنگام نماز و نیایش، بیت المقدس بود و بی شک، پیش از هجرت نیز در ۱۳ سالی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در مکه مکرمه اقامت داشت، رو به بیت المقدس ایستاد و نماز خواند.

دولت یهود از اواخر قرن ۱۹ میلادی و طرح ایجاد خانه ای برای یهودیان توسط اروپایی ها به ویژه انگلیس در سال یکهزار ۸۸۶ نخستین بار توسط «تئودور هرتزل» روزنامه نگار اتریشی در جزوه ای با عنوان «دولت یهود» مطرح شد؛ فردی که در جهان او را با نام «پدر صهیونیسم» می شناسند.
هرتزل برای عملی شدن پروژه صهیونیسم بر تماس با دیپلمات‌ های کشورهای جهان حریص بود و تلاش می ‌کرد که موافقت قدرت‌ های بزرگ جهانی به خصوص انگلستان را با این طرح خود جلب کند.

از اواخر قرن ۱۹ میلادی؛ تئودور هرتزل' به منظور پیگیری ایده 'کشور اسرائیل' که در آن سال ها بیشتر به یک رویا شبیه بود تلاش کرد تا همه یهودیان جهان را در سرزمین فلسطین دور هم جمع کند.

بعد از تاسیس دولت جعلی اسراییل با حمایت های بریتانیا، کمتر از ۸ درصد جمعیت فلسطین، یهودی ها بودند و بقیه عرب های مسلمان بودند.

در سال های بعد صهیونیست ها بارها اعلام کردند که فلسطینی ها نباید به عنوان یک دولت تشکیل شود و نباید ویژگی های یک دولت کامل را داشته باشد.

این رژیم جعلی کودک کش که روزی سودای نیل تا فرات را سر می داد بعد از نیم قرن تسلط بر فلسطینی ها و به خاک و خون کشیدن زنان و مردان فلسطینی و شکست های پی درپی در غزه و لبنان اما؛ امروز برای تامین امنیت اش به دور خود دیوار می کشد.

بیت المقدس به عنوان مهم ترین شهر فلسطین، از نظر اسلامی اهمیت ویژه ای دارد؛ زیرا مسجدالاقصی، نخستین قبله مسلمانان در این شهر تاریخی است.

نامگذاری روز قدس به عنوان تاریخی ترین راهبرد امام خمینی(ره) برای نخستین بار در ۱۶مرداد سال ۱۳۵۸ش (رمضان ۱۳۹۹ق)از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین اعلام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha