روز قدس در آستارا با رژه موتوری گرامی داشته می‌شود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آئین‌های مردمی، برنامه این شهرستان برای گرامیداشت روز جهانی قدس را رژه موتورسواران و دوچرخه‌سواران اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی گرامیداشت روز جهانی قدس در فرمانداری آستارا گفت: رژه موتوری و دوچرخه سواری ساعت ۱۰ صبح روز ۱۷ اردیبهشت از مقابل سپاه آغاز و سرود حماسی دانش آموزان در میدان مقابل فرمانداری اجرا و با حضور بسیجیان و مسئولان، پرچم های استکبار به آتش کشیده خواهد شد.

وی سپاه و اداره ورزش و جوانان را برای تدارک رژه خودرویی و موتوری توصیه کرد و از اداره های آموزش و پرورش، اوقاف، ارشاد اسلامی و سپاه خواست در فضای مجازی مسابقات طراحی پوستر، نقاشی و عکس قدس را برگزار کنند.

وی افزود: شهرداری های آستارا و لوندویل فضای شهر را متناسب با روز جهانی قدس تزئین کنند و فردا (پنجشنبه) به همین مناسبت، راس ساعت ۱۹ آئین گرامیداشتی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی با حضور مسئولان در مسجد عباسیه برگزار خواهد شد.

امام جمعه آستارا هم در این جلسه، حمایت از قدس با تدبیر حضرت امام (ره) را جریان سازی سیاسی دانست و گفت: اهمیت این مناسبت، فراتر از مرزهای اسلامی به کشورهای غیراسلامی نیز رسیده است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: بنا به تعبیر قرآن کریم باید با ظالمان، دشمن باشیم و در طی سال های گذشته این امر ثابت شده که کشورهای مستکبر و رژیم صهیونیستی اهل مذاکره و منطق نیستند.

وی ادامه داد: خاستگاه ایده روز جهانی قدس، ایران اسلامی است و باید این روز با شکوه خاصی گرامی داشته شود و امیدواریم دولت های اسلامی مانند ملت های مسلمان با وحدت در مقابل دشمنان بایستند.

سرهنگ فردین عباس زاده جانشین فرمانده سپاه آستارا هم روز قدس را یادگار ماندگار و از تدابیر اندیشمندانه امام (ره) برای زنده نگهداشتن روحیه ظلم‌ ستیزی و ظلم ‌ناپذیری مردم در مقابل استکبار و استبداد دانست و هرگونه بی توجهی و بی تفاوتی به این مناسبت را غیرقابل توجیه برشمرد.

شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha