فرماندار خاش: افزون‌بر یکهزار نفر در این شهرستان به کرونا مبتلا شدند

زاهدان- ایرنا- فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون یکهزارو ۷۴۵ نفر به کرونا مبتلا و ٩٣ نفر نیز بر اثر این ویروس در این شهرستان جان خودشان را از دست داده‌اند.

صاحب گل صالحی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طی ۲ هفته گذشته متاسفانه ۶٩ نفر به کرونا مبتلا و هفت نفر نیز در این مدت در خاش جان خودشان را بر اثر این ویروس از دست داده‌اند.

وی افزود: متاسفانه عادی انگاری و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی منجر به تبدیل وضعیت شهرستان به قرمز شده است.
فرماندار خاش بیان کرد: امروز در شرایط سختی هستیم و باید محدودیت‌هایی را در سطح جامعه اجرایی کنیم چرا که صیانت از جان مردم مقدم بر همه چیز است تا بیشتر از این دچار بحران نشویم.
وی اظهارداشت: طبق دستورالعمل ستاد ملی کرونا در وضعیت قرمز، فقط فعالیت مشاغل گروه یک ( سوپرمارکت، عرضه مواد غذایی، میوه و تره‌بار، خبازی، تعمیرگاه، لوازم یدکی، الکتریکی، خدمات اینترنتی و مصالح ساختمانی) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک می‌توانند فعالیت کنند و سایر مشاغل گروه ٢ و ٣و ۴ فعالیت آنها ممنوع است. 
صالحی تصریح کرد: حضور کارکنان در دستگاه‌های دولتی با ۵٠ درصد نیروها انجام می‌شود.
وی بیان کرد: نشست با علمای شهرستان برگزار که برگزاری مراسمات مذهبی( نماز تراویح، ختم قرآن، نماز جمعه و نمازهای یومیه) با کمترین تجمعات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در صحن مساجد بصورت حداقلی برگزار شود.
فرماندار خاش گفت:برگزاری نماز عید سعید فطر در تمامی مساجد محلات و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در صحن مساجد انجام خواهد شد.
وی گفت: تردد خودروهای غیربومی به خاش ممنوع بوده که در صورت مشاهده اعمال قانون و جریمه خواهند شد و تردد شبانه در سطح شهر از ساعت ٢١تا ٣ بامداد اعمال خواهد شد. 
صالحی اظهارداشت: همراهی و همگامی علما و مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات و دوره همی‌های خانوادگی، قطعا در پیشگیری و کنترل بیماری موثر خواهد بود.
خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha