۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 84319066
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خرید تضمینی گندم در خوزستان به ۷۵۰ هزار تن رسید

اهواز - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با بیان اینکه برداشت گندم در استان همچنان ادامه دارد گفت:رخرید تضمینی گندم از کشاورزان خوزستان به ۷۵۰ هزار تن رسید.

امیدجهان نژادیان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برداشت و خرید گندم در جنوب و جنوب غربی خوزستان به پایان رسیده و هم اکنون برداشت در مناطق شمالی ،شرقی و مرکزی استان متمرکز شده است.

وی گفت: حدود ۶۰ درصد برداشت و خرید تضمینی گندم دراستان خوزستان انجام شده است.
مدیرکل غله وخدمات بازرگانی خوزستان ادامه داد: همچنین ۸۶ هزار تن دانه روغنی کلزا به قیمت تضمینی از کلزا کاران خوزستان خریداری و در حال حمل به کارخانه‌های روغنی کشی کشور است.
کار برداشت این ۲ محصول از ۲۰ فروردین امسال ابتدا از مناطق جنوبی خوزستان شروع شد و هم اکنون عملیات برداشت در همه مناطق استان غیر از مناطق سردسیر با بهره‌گیری از ۲ هزار و ۵۰۰دستگاه کمباین بومی و مهاجر جریان دارد.
پیک برداشت و خرید این ۲ محصول در خوزستان از ابتدای شروع برداشت حدود ۴۰روز است.
قیمت خرید هرکیلوگرم گندم معمولی ۵۰ هزار ریال و دانه روغنی کلزا ۱۱۰هزار ریال است.
پیش بینی شده امسال ۱.۲میلیون تن گندم و ۱۱۷هزار تن دانه روغنی کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان خوزستانی خریداری شود.
استان خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۵میلیون تن محصولات زراعی ، باغی ، دامی ، شیلات و عسل و عمل آوری ۱۳۸نوع محصول در جایگاه نخست کشوری قرار دارد.
جهادکشاورزی خوزستان اعلام کرده تا پایان خرداد امسال در مجموع ۵.۵ میلیون تن محصول مزارعی که در پاییز در استان کشت شده‌اند برداشت خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha