۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۵۷
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 84319064
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۴۶۴ داوطلب شورا در خراسان رضوی به رد صلاحیت خود اعتراض کردند

مشهد- ایرنا- رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی خراسان رضوی گفت: از مجموع ۶۰۰ داوطلب رد صلاحیت شده شوراهای شهری استان ۴۶۴ نفر به رد صلاحیت خود اعتراض کرده‌اند.

علی اصغر عنابستانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باتوجه به ارسال شکایات از همه هیات های نظارت شهرستانی به هیات نظارت استان، به نظر نمی رسد امروز و فردا آمار نهایی تفاوت فاحشی با این تعداد پیدا کند.

وی ادامه داد: در مجموع از ۶۰۰ داوطلب ردصلاحیت شده ۳۶۹ نفر در هیات های اجرایی فرمانداری ها و ۲۳۱ نفر نیز در هیات های اجرایی شهرستانها رد صلاحیت شده اند، برخلاف هیاهوی اعلام شده،  ما در هیات نظارت استان با نگاه باز به تایید صلاحیتها نگاه می‌کنیم و بیشتر به دنبال تایید افراد هستیم.  

رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان رضوی گفت: اگر مستندات کافی برای عدم سلامت فردی در اختیار داشته باشیم قاعدتا نمی توانیم وی را تایید کنیم، فارغ از ملاحظات و مصلحت اندیشی هایی که انجام می شود، سلامت مالی و اخلاقی افرادی که می خواهند وارد شوراهای شهر شوند برای ما مهم است، با این حال پس از انجام بررسی ها تعداد زیادی از افراد ردصلاحیت شده در هیات نظارت استان تایید خواهند شد.

عنابستانی اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از افراد ردصلاحیت شده از مشهد و دیگر شهرستانها به شکل حضوری به هیات نظارت استان آمده اند و اعضای هیات نظارت به صورت رودررو در حال شنیدن توضیحات و دفاعیات این افراد هستند.

از مجموع سه هزار و ۲۴۴ داوطلب ثبت نام شده برای عضویت در ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در خراسان رضوی صلاحیت ۲ هزار و ۳۲۴ نفر در هیات های اجرایی و نظارت تایید شد و شماری نیز از حضور در کارزار انتخابات انصراف داده‌اند.

همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز در پنج هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومتر مربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کل کشور در قالب ۳۳ شهرستان، در مجموع هشت هزار و ۶۰۰ عضو در شوراهای اسلامی شهری و روستایی دارد.

۴۶۵ نفر از این تعداد، عضو اصلی و علی البدل شوراهای اسلامی شهرها و بقیه عضو شوراهای اسلامی روستایی در استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی هستند و در مجموع کمتر از پنج درصد این تعداد را زنان تشکیل می‌دهند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha