۵۰۰ مقاله به کنگره‌های بین‌المللی طب تولید مثل و ژنتیک یزد واصل شد

یزد - ایرنا - دبیر علمی نهمین کنگره بین المللی طب تولید مثل یزد از وصول ۵۰۰ مقاله علمی به دبیرخانه این کنگره و چهارمین کنگره بین‌المللی ژنتیک که به میزبانی پژوهشکده علوم تولید مثل دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار می‌شود، خبرداد.

به گزارش ایرنا، دکتر نسیم طبیب نژاد روز چهارشنبه در نشست تشریح برنامه‌های این دو کنگره بین المللی گفت: از ۵۰۰ مقاله رسیده به دبیرخانه علمی این دو کنگره، ۳۰۰ مقاله دانشجویی است که از بین این مقالات ۱۵ مقاله برتر در زمینه تولید مثل و ژنتیک برای ارائه در کنگره انتخاب شده که تمامی ارائه های این کنگره به دلیل شیوع کرونا به صورت ویدئوکنفرانس انجام می شود.

وی ادامه داد: در مجموع در این دو کنگره ۵۷ مقاله در قالب سخنرانی و ۲۰۵ مقاله نیز در قالب پوستر پذیرفته شده که ۱۰ مقاله خارجی از کشورهای اندونزی، مالزی، هلند و ترکیه در قالب سخنرانی ارائه می شود و علاوه بر آن سخنرانان مدعو نیز از کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، استرالیا، نیوزلند، ترکیه، عمان ، هلند و انگلستان تازه ترین دستاوردهای علمی در حوزه تولید مثل و ژنتیک را ارائه می کنند.

طبیب نژاد در خصوص تغییرات کمی و کیفی مقالات ارائه شده در این دو کنگره در مقایسه با دوره قبل خاطر نشان کرد: تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه در دوره گذشته ۳۰۰ مقاله بود که در این دوره به ۵۰۰ مقاله افزایش یافته و از نظر کیفی نیز با توجه به بررسی های دبیرخانه علمی همایش، کیفیت مقالات نیز در مقایسه با دوره های قبل ارتقا قابل توجهی داشته است.

مسئول مرکز سقط پژوهشکده علوم تولید مثل دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز در این نشست گفت: ۷۰ مقاله در بخش ژنتیک به چهارمین کنگره بین المللی یزد واصل شده که ۱۷ مقاله برای ارائه در این کنگره انتخاب شده است.

دکتر نسرین قاسمی افزود: مقالات این کنگره در قالب چهار وبینار ناباروی زنان، ناباروری مردان، تشخیص های قبل از تولد (لانه گزینی) و طب شخصی که متناسب با ویژگی های ژنتیکی افراد درمان تجویز می شود، ارائه خواهد شد.

نهمین کنگره بین‌المللی و جشنواره دانشجویی طب تولید مثل از ۲۳ تا ۲۶ اردیبهشت ماه جاری و چهارمین کنگره بین‌المللی ژنتیک نیز در روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه جاری به دلیل شیوع کرونا به صورت ویدئوکنفرانس با حضور شرکت کنندگانی از داخل و برخی محققان خارجی به میزبانی پژوهشکده علوم تولید مثل یزد برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha