۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۱
کد خبرنگار: 3054
کد خبر: 84319014
۱ نفر

برچسب‌ها

۹ مازندرانی به رقابت‌های بین‌المللی کشتی اعزام می‌شوند

ساری- ایرنا – رییس هیئت کشتی مازندران از عضویت ۹ کشتی‌گیر این استان در سه کاروان اعزامی ایران به رویدادهای بین‌المللی صوفیه بلغارستان، کشتی آزاد جام زیلوفسکی لهستان و کشتی فرنگی جام پیتلاسینسکی لهستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، کشتی مازندران در سه رویداد مهم بین‌المللی کشتی جهان که طی یک ماه پیش رو به میزبانی بلغارستان و لهستان برگزار می‌شود ۹ نماینده شامل کشتی‌گیر، مربی و داور دارد. مازندران همواره سهمی پررنگ در موفقیت‌های بین‌المللی کشتی ایران دارد و بیشترین مدال‌های المپیکی و جهانی کشتی ایران توسط مازندرانی‌ها کسب شده است.

پس از درخشش کشتی‌گیران مازندران در رقابت‌های گزینشی المپیک و همچنین مسابقات قهرمانی آسیا، هفت کشتی‌گیر مازندرانی در قالب کاروان تیم‌های ملی آزاد و فرنگی باید خرداد امسال در کشور لهستان روی تشک بروند.

رییس هیئت کشتی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اخیراً از سوی کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد ایران نام کشتی‌گیران اعزامی به رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان اعلام شد که چهار کشتی‌گیر مازندرانی هم عضو این کاروان هستند.

عسگری محمدیان با بیان این که مسابقات جام زیلوفسکی لهستان ۱۸ و ۱۹ خرداد در شهر ورشو برگزار می‌شود، افزود: رضا اطری کشتی‌گیر اهل بابل در وزن ۶۱ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان از ساری و علی شعبانی از بابل در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع از آمل در وزن ۱۲۵ کیلوگرم اعضای مازندرانی تیم ملی کشتی آزاد به سرمربیگری غلامرضا محمدی هستند.

رییس هیئت کشتی مازندران از عضویت سه مازندرانی دیگر در کاروان تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی جام پیتلاسینسکی لهستان نیز خبر داد و گفت: با نظر سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی قرار است پنج کشتی‌گیر در دو وزن به این مسابقات اعزام شوند که سه نفر از این کشتی‌گیرها مازندرانی‌ها هستند.

محمدیان خاطرنشان کرد: محمد بنا برای وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی کشتی‌گیر آملی و مهدی بالی فرنگی‌کار نوشهری را برای حضور در این مسابقات انتخاب کرده است. در وزن ۱۳۰ کیلوگرم نیز علی‌اکبر یوسفی کشتی‌گیر اهل بابل به همراه دو هم‌وزن دیگر خود به این رقابت‌ها اعزام می‌شود.

علیرضا یوسفی - مهدی بالی - محمدهادی ساروی

محمد بنا در دو وزن ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم هنوز به جمع‌بندی نهایی برای انتخاب کشتی‌گیر به منظور اعزام به المپیک توکیو نرسیده و احتمالا پس از رقابت‌های بین‌المللی جام پیتلاسینسکی لهستان از بین پنج کشتی‌گیر رقیب در این دو وزن، گزینه‌های نهایی را انتخاب خواهد کرد. علیرضا یوسفی و مهدی بالی ماه گذشته موفق به کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا و محمدهادی ساروی نیز در رقابت‌های گزینشی آلماتی قزاقستان توانست با کسب مدال طلا سهمیه المپیک را برای ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم کسب کند.

به گفته رئیس هیئت کشتی مازندران در کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی برای اعزام به رقابت‌های پیتلاسینسکی لهستان که ۲۲ و ۲۳ خرداد در ورشو برگزار می‌شود عادل بالی‌تبار کشتی‌گیر سابق اهل نوشهر نیز به عنوان مربی حضور دارد.

علاوه بر این چهره‌ها، یک داور کشتی از مازندران نیز امروز همراه با کاروان تیم ملی کشتی فرنگی ایران برای قضاوت در آخرین مرحله از مسابقات انتخابی المپیک توکیو به بلغارستان اعزام شد. به گفته محمدیان، نیما صادقی داور بین‌المللی درجه S۱ کشتی برای داوری در این مسابقات دعوت شده است. این داور المپیکی اهل نور یکی از دو داور ایرانی حاضر در این رقابت‌هاست که از ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود.

نیما صادقی - داور بین‌المللی درجه S۱ کشتی

 تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت محمد بنا ماه گذشته توانست با کسب چهار مدال طلا، دو نقره و سه برنز قهرمان آسیا شود که از این قهرمانی بیشترین سهم متعلق به فرنگی‌کاران مازندرانی بود. فرنگی‌کاران مازندرانی با کسب سه مدال طلا در این مسابقات نقش پر رنگی در این قهرمانی داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha