آغاز توزیع ۱۰ هزار سبد معیشتی بین مددجویان کمیته امداد استان تهران

تهران - ایرنا - توزیع ۱۰ هزار سبد کالای معیشتی میان مددجویان کمیته امداد استان تهران با مشارکت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز شد.

به گزارش ایرنا از کمیته امداد، رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی روز چهارشنبه در نشست خبری از توزیع ۱۰ هزار سبد کالای معیشتی میان مددجویان کمیته امداد استان تهران با همکاری بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خبر داد.

مجید باجلان  با بیان اینکه این اقدام در راستای اجرای مرحله سوم پویش «ایران همدل» انجام می‌شود، گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون با کمک مردم نیکوکار و خیران، یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی میان خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

وی افزود: در این مدت با راه‌اندازی بیش از ۳۵۰۰ آشپزخانه در قالب طرح اطعام مهدوی، هفت میلیون و ۵۰۰ هزار وعده غذای گرم طبخ و به دست نیازمندان رسیده است.

باجلان از همکاری ۸۰ هزار نیروی جهادی و داوطلب در طبخ و توزیع و اطعام نیازمندان خبر داد و اظهار کرد: نیمی از این افراد فعالان مراکز نیکوکاری و مابقی نیروهای بسیجی، جهادی و مردمی هستند.

رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی همچنین به توزیع یک میلیون و ۶۵۰ هزار افطاری ساده اشاره کرد و گفت: در مجموع تاکنون ۵۵۰ میلیارد تومان از سوی خیران، مردم نیکوکار و نهادها در قالب طرح اطعام مهدوی، افطاری ساده و تهیه بسته‌های معیشیتی کمک جمع‌آوری شده است.

در ادامه این نشست محسن جهانی معاون امور اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به جزئیات طرح توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان گفت: این بسته‌های معیشتی میان خانواده‌های نیازمندان ساکن در پهنه غربی استان تهران توزیع خواهد شد.

وی ارزش ریالی سبدهای توزیعی را ۴۰۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: برای تهیه این بسته‌ها، مبلغ چهار میلیارد تومان از سوی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تامین اعتبار شده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha