ادامه روند نزولی ابتلای به کرونا در جمهوری آذربایجان

باکو - ایرنا - روند نزولی ابتلای روزانه به «ویروس کرونا» در جمهوری آذربایجان در یک هفته  اخیر نیز ادامه داشته و دولت این کشور بر اساس آمار اعلام شده، در کنترل آن موفق بوده است.

به  گزارش ایرنا به نقل از ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا، در ۲۴ ساعت اخیر ۹۶۳ مورد جدید ابتلای به این ویروس در این کشور به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه کاهش محسوسی داشته است .

در این مدت همچنین دو هزار و ۱۹ نفر از مبتلا به ویروس کرونا درمان شده و ۱۷ نفر نیز به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند .

بر اساس آمار رسمی، تاکنون ۳۲۲ هزار و ۷۶۱ نفر در جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا و ۲۹۶ هزار و ۸۷۵ نفر از آنها درمان شده و چهار هزار و ۵۹۷ نفر نیز جان باختند .

به گزارش منابع رسمی جمهوری آذربایجان ، ۵۴.۲ درصد موراد ابتلای به ویروس کرونا در باکو پایتخت این کشور و کمترین موارد ابتلای به این ویروس یعنی ۰.۳ درصد در «نخجوان» به ثبت رسیده و این در حالی است که ۴۹ درصد از مجموع مبتلایان در این کشور را مردان و ۵۱ درصد نیز زن بوده‌اند .

هیات دولت جمهوری آذربایجان  ۱۹ مارس (برابر ۲۹ اسفند ماه گذشته ) تصمیم گرفت اعمال قرنطینه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سراسر این کشور تا اول ماه ژوئن ( ۱۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ) تمدید کند.

دولت جمهوری آذربایجان در قالب مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا، ایمن سازی (واکسیناسیون) شهروندان با استفاده از واکسن چینی «سینوواک» (Sinovac) اقدام کرده است و  بر همین اساس با این شرکت قرارداد دریافت ۴ میلیون دوز واکسن امضا کرده است.

همچنین برای مقابله با بیماری «کووید -۱۹ » از واکسن‌های «آسترازنکا» و نیز واکسن «اسپوتنیک» ساخت روسیه استفاده می‌شود .

تاکنون نزدیک به یک میلیون و  ۵۰۰ هزار نفر از شهروندان جمهوری آذربایجان در سن بالای ۴۰ سال واکسینه شدند و همزمان با آن برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای از جمله استفاده اجباری از ماسک به کار گرفته شده است.

همچنین دولت جمهوری آذربایجان در راستای مقابله با همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود را بسته است، ولی این محدودیت‌ها شامل حمل و نقل ترانزیتی نمی‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha