۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 84318880
۰ نفر

برچسب‌ها

مقابله اروپا با آمریکا؛ محصولات آمریکایی نخرید

تهران – ایرنا - هم‌زمان با بهبود شرایط اقتصادی پساکرونا و تأکید جو بایدن بر استفاده آمریکایی‌ها از محصولات آمریکایی،پارلمان اروپا نیز در حال تنظیم قانونی برای مقابله‌به‌مثل است، تا راه ورود به بازار این قاره را بر شرکت‌های آسیایی و آمریکایی که مانع از ورود شرکت‌های اروپایی می‌شوند، سد کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، تارنمای پولیتیکو  نوشت که اکنون بروکسل و واشنگتن بر اهمیت بهره‌برداری از خدمات و محصولات داخلی و اشتغال‌زایی در درون مرزهای خود تأکید می‌کنند.

پس از سخنرانی اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا در کنگره و تأکید وی بر اولویت خرید کالاهای آمریکایی، قانون‌گذاران پارلمان اروپا در حال تنظیم قانونی هستند که دستیابی به بازار ۲ تریلیون یورویی اروپا را برای شرکت‌هایی که دولت هایشان در راه ورود بنگاه‌های اروپایی به کشورشان مانع‌تراشی می‌کنند، ممنوع می‌سازد.

قانون «راهکار تدارکات بین‌المللی» در بدو امر برای تلافی اقدام‌های ملی‌گرایانه بازارهای آسیایی مانند کره جنوبی و ژاپن طراحی شده بود. قرار است وزیران تجارت کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) متن حقوقی این قانون را بررسی کرده و مذاکرات پارلمان اروپا نیز اواخر ژوئن (اوایل تیر) آغاز شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha