آموزش و پرورش در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین گام برمی دارد

تهران-ایرنا- وزیر آموزش‌و پرورش در پیامی ضمن قدردانی از عنایات رهبر معظم انقلاب به‌ نظام تعلیم و تربیت بر عزم آموزش‌وپرورش برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین تأکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در پیام محسن حاجی میرزایی آمده است: خداوند بزرگ را شاکرم که بار دیگر مجالی فراهم شد تا جامعه فهیم فرهنگیان در شریف‌ترین اوقات سال، یعنی تلاقی با سعادت روز پرفروز معلم با شب روشن قدر، توفیق بهره‌مندی از رهنمودهای رهبر و مقتدای خویش را بیابند.

وی افزود: به‌یقین حمایت‌ها و هدایت‌های اصولی حضرت‌عالی از نظام تعلیم و تربیت، به‌ویژه افسران سپاه پیشرفت کشور، یعنی معلمانی که جاهدانه در شرایط سخت کرونایی، گاه تا مرز شهادت پیشرفته­اند، مایه مباهات و دلگرمی و پشتوانه‌ای محکم برای پویایی و پایایی فزون‌تر بزرگ‌ترین دستگاه فرهنگ‌ساز کشور خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ازاین‌رو؛ به‌پاس نگاه مهربان و نگرش ژرف حضرت‌عالی به امر خطیر آموزش‌وپرورش، غایت قدردانی و نهایت سپاسگزاری خویش را اعلام می­ دارم و به نمایندگی از همکاران خدوم خود در نهاد عظیم تعلیم و تربیت، این اطمینان را می­ دهم که با هم­دلی و هم­زبانی فزون‌تر، در راستای تحقق منویّات آن رهبر فرزانه، اهداف سند تحول بنیادین و مطالبات ملت بزرگ ایران، گام‌های استوارتری برداریم.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت در سخنان زنده تلویزیونی خطاب به ملت بزرگ ایران با تشریح جایگاه مهم معلمان و کارگران در پیشرفت کشور، انتخابات را به معنای واقعی کلمه فرصتی مهم برای ایران عزیز و عاملی بی‌بدیل برای استحکام پایه‌های نظام خواندند.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس در تبیین جایگاه و شأن مهم معلم به برخی ویژگی‌های شهید مطهری پرداختند و افزودند: شهید مطهری عالِم، فیلسوف، متفکر، فقیه و مسلط به مسائل فکری بود اما ویژگی‌ مهم استاد شهید آن بود که در عرصه تولید و انتشار فکر درست، متقن و عمیق، در یک جهاد نرم‌افزاری مداوم بود و با دغدغه‌مندی نسبت به مخاطبانش و جامعه، با امواج منحرف فکری شرق و غرب مقابله می کرد.

ایشان، مسوولیت‌شناسی و تکلیف‌گرایی را دو ویژگی دیگر شهید مطهری خواندند و گفتند: او با اولویت دادن به نیازهای جامعه، ظرفیت‌های حوزه فکر و علم را به این نیازها نزدیک می‌کرد که معلمان عزیز باید این ویژگی ها و روش ها را الگو قرار دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صیانت از فکر دانش‌آموزان و دانشجویان را از مسئولیت‌های مهم معلمان برشمردند و افزودند: معلمان باید با امانت و توانایی و مهارت، اندوخته‌های علمی بشر را به نسل نوجوان و جوان منتقل کنند و شاگردان خود را اهل فکر و اندیشه بار بیاورند.

ایشان معلمان را از افسران سپاه پیشرفت کشور خواندند و افزودند: معلمان باید این جایگاه عظیم را باور کنند و با احساس مسئولیت، نقش تاریخی خودرا ایفا نمایند.

رهبر انقلاب با اشاره به هجوم بیگانگان و منحرفان به افکار جوانان تاکید کردند: معلمان باید ضمن استفاده از ظرفیت عظیم آموزش و پرورش، برای خنثی کردن این تهاجم بزرگ نیز جهادگونه تلاش کنند تا ریزش‌ها به صفر نزدیک شود و رویش‌ها در بالاترین سطح قرار گیرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شأن بسیار با ارزش و تأثیرگذار معلمان افزودند: درک این جایگاه والا و تعیین‌کننده باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود که رسانه‌ها، دستگاههای تبلیغاتی و آموزش و پرورش در این عرصه مسئولیت سنگینی دارند.

ایشان، گشودن گره‌های معیشتی معلمان را مهم خواندند و با اشاره به مسوولیت دولت و مجلس در این زمینه، از تلاش بی دریغ معلمان برای ادامه آموزش در دوران کرونا و همراهی خانواده‌ها به خصوص مادران صمیمانه تشکر کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha