۱۰ هزار نفر از  بانک تجهیزات پزشکی هلال احمر استان مرکزی بهره‌مند شدند

اراک - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: ۱۰ هزار بیمارمبتلا به کووید ۱۹ در این استان تاکنون از خدمات بانک تجهیزات پزشکی این جمعیت به صورت رایگان بهره‌مند شده‌اند.

«علیرضا محمودی» روز چهارشنبه در دیدار با رئیس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکزی در اراک، افزود: با شیوع ویروس کرونا، این جمعیت به‌منظور خدمت رسانی بیشتر به مردم اقدام به ایجاد بانک تجهیزات پزشکی امانی با کمک خیران کرد.

وی بیان کرد: با حمایت خیران تاکنون بیش از ۱۲۰ دستگاه کپسول اکسیژن به همراه مانومتر هر کدام به ارزش ۶۰ میلیون ریال، ۲۰ دستگاه اکسیژن ساز و تعدادی ویلچر تهیه شده که به‌صورت امانی به بیماران کرونایی از ۱۰ روز تا یک ماه بسته به نیاز بیمار داده می‌شود و در قبال آن تنها یک کارت شناسایی از افراد گرفته می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی ادامه داد: این جمعیت از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا تاکنون در طرح‌های مختلف مقابله با این بیماری حضور داشته و از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

محمودی اظهار داشت: داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در امر تزریق واکسیناسیون کرونا برای اقشار مختلف در نقاهتگاه تعیین شده مشارکت و همکاری دارند.

وی عنوان کرد: در این راستا روزانه ۶ نیروی داوطلب در محل تزریق واکسن برای شناسایی افراد مشمول، نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی و هدایت افراد حضور دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی اضافه کرد: این جمعیت یک دستگاه آمبولانس با یک نفر نیروی داوطلب از پرنسل نیز در اختیار نقاهتگاه ایجاد شده در کنار بیمارستان امیرالمومنین (ع) برای انتقال بیماران کرونایی اختصاص داده و ۱۲ طلبه داوطلب و سه داوطلب از خانه هلال ورزشکاران هم اکنون به عنوان همراه بیماران کرونایی در حال خدمت رسانی هستند.

محمودی یادآور شد: در موج سوم بیماری کرونا در استان مرکزی، ۱۲۷ طلبه داوطلب به عنوان همراه بیماران کرونایی در مراکز درمانی حضور داشتند و این نیروها در صورت نیاز آمادگی برای ارایه خدمت دارند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha