۶۱ میلیون دلار کالاهای غیرنفتی از منطقه آزاد اروند صادر شد

آبادان - ایرنا - معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۶۱ میلیون دلار کالاهای غیرنفتی از بندر خشک شلمچه، خرمشهر و آبادان در منطقه آزاد اروند صادر شد.

سیدعلی موسوی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان صادرات در مقایسه ۱۰ میلیون دلار در مدت مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی را نشان می‌هد که بیانگر استقبال خوب و ایجاد زیرساخت‌های مناسب و تسهیل در صادرات در مطنقه آزاد اروند است.

وی عمده صادرات کالا از این بنادر را مصالح ساختمانی، کلینکر (مواد اولیه سیمان)، صنایع معدنی و تولیدی، قیر و انواع روغن‌های صنعتی، مواد غذایی شامل خرما و مواد لبنی بیان کرد و افزود: مقصد صادرات این کالاها کشور عراق، کویت، امارات، قطر، چین و کشورهای CIS، استرالیا و آلمان بوده است.

موسوی با اشاره به ترانزیت کالای خارجی در منطقه آزاد اروند گفت: خوشبختانه در فروردین امسال سه میلیون دلار ترانزیت کالای خارجی از بندر خشک شلمچه انجام شده است.

 منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می‌باشد که در محل تلاقی ۲رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha