۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۴
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84318748
۰ نفر

برچسب‌ها

کلاهبردار ۲۷۰ میلیاردی از سوی پلیس آگاهی زنجان دستگیر شد

زنجان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: فردی که مبادرت به کلاهبرداری ۲۷۰ میلیارد ریالی در زنجان کرده بود از سوی ماموران پلیس آگاهی این استان به دام قانون افتاد.

سردار رحیم جهانبخش، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در پی وصول یک فقره پرونده کلاهبرداری به پلیس آگاهی این استان مبنی بر پیش فروش و واگذاری آپارتمان به افراد مختلف، بلافاصله موضوع به منظور بررسی به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی زنجان قرار گرفت.

وی اظهار داشت عوامل پلیس آگاهی زنجان با انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیس،  متهم این پرونده را در جزیره کیش مورد شناسایی قرار دادندکه پس از هماهنگی قضایی و با همکاری ماموران آگاهی کیش، دستگیر و به زنجان انتقال یافت.

سردار جهانبخش تصریح کرد: میزان کلاهبرداری با توجه به نظر کارشناسان ذیربط مبلغ ۲۷۰ میلیارد ریال است که متهم پس از تشکیل و تکمیل پرونده به مرجع قضایی  معرفی شد تا مورد اعمال قانون قرار گیرد.

 بیش از ۱۸ تن چوب و پنج هزار مرغ زنده قاچاق در سلطانیه کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه گفت: ۱۸ تن و ۱۵۰ کیلوگرم چوب قاچاق از سوی ماموران کلانتری ۱۱ این فرماندهی حین کنترل وسایط نقلیه عبوری از مسیرهای مواصلاتی این شهرستان از یک دستگاه کامیون کشنده،  کشف و ضبط شد.  

سرهنگ حسین اصانلو، افزود: ماموران پس از مشکوک شدن به کامیون، آن را متوقف کرده و با کشف این محموله قاچاق،  خودرو را توقیف و به پارکینگ منتقل کردند که کارشناسان ارزش آن را ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند و در این خصوص نیز پرونده قضایی تشکیل و اقدامات قانونی در حال انجام است.
 
فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه با اشاره به اینکه قطع درختان، به تاراج بردن منابع ملی بوده و تبعات زیست محیطی زیادی نیز در پی دارد از شهروندان خواست در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از آن مراتب را بلافاصله به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

اصانلو ، همچنین از کشف پنج هزار و ۷۶۰ قطعه مرغ فاقد مجوز حمل در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی این شهرستان، حین گشت زنی در مسیرهای ارتباطی شهرستان به پنج دستگاه کامیون حامل مرغ زنده، مشکوک و به منظر بررسی های بیشتر آنها را متوقف کردند.
 
وی افزود: در بررسی ها و استعلام های صورت گرفته، مشخص شد رانندگان این خودروها فاقد هرگونه مجوز قانونی برای حمل بار خود بودند که در این خصوص نیز پرونده قضایی تشکیل و اقدامات قانونی صورت گرفت.

**** موتورسوار در برخورد با کامیون جان باخت

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان، گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با کامیون در جاده ترانزیت زنجان - خرمدره، راکب موتورسیکلت به علت شدت برخورد و جراحات وارده در دم جان باخت.

سرهنگ محمد علی عظیمی، افزود: کارشناسان پلیس راه اعزامی به این صحنه ناخوشایند، علت وقوع این حادثه رانندگی را عدم توجه به جلو از جانب راکب موتورسیکلت اعلام کرده و متوفی را مقصر دانستند.

وی از رانندگان وسایط نقلیه خواست در هنگام رانندگی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توجه دقیق و بیشتری داشته باشند،  اظهار داشت: در حال حاضر تردد در جاده‌های زنجان عادی و روان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha