امدادرسانی به بیش از ۱۸۰۰ نفر در سیلاب ۱۴ استان کشور

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی هلال احمر به ۱۸۱۸ هموطن گرفتار در سیل و آبگرفتگی ۱۴ استان کشور در پی بارش‌های ۶ روز گذشته خبر داد.

محمد باقر محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تشریح عملیات امداد و نجات در سیل و آبگرفتگی ۱۴ استان کشور از روز نهم تا ساعت ۶:۳۰ صبح روز پانزدهم اردیبهشت این مطلب را عنوان و اظهار داشت: در این مدت ۱۴ استان آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، تهران، خراسان های جنوبی، رضوی و شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران و یزد نیازمند به خدمات امداد و نجات بودند و امدادگران هلال احمر در ۸۳ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و ۱۴ محور متاثر از سیل، خدمات لازم امدادی را به هموطنان ارائه کردند.

وی ادامه داد: همچنین در پی بارش های ۶ روز گذشته، امدادگران هلال احمر با تلاش بی وقفه به ۱۸۱۸ حادثه دیده امدادرسانی کرده و علاوه بر اسکان اضطراری ۲۰۸ نفر از سیل زدگان، ۱۲۴ نفر را نیز به مناطق امن انتقال دادند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه در سوانح جوی ۶ روز گذشته، ۹ نفر از هموطنان (۶ نفر در گلباف کرمان و ۳ نفر در اردکان یزد) جان خود را از دست دادند، افزود: با تلاش ۱۹۵ تیم امدادی شامل ۷۲۸ امدادگر، تخلیه آب از ۱۴۶ واحد مسکونی انجام و همچنین ۶۷ دستگاه چادر امدادی، ۶۴۰ تخته پتو، ۱۷۰ تخته موکت، ۵۶۰ کیلوگرم نایلون، ۱۴۰ ثوب البسه، ۵۱ بسته غذایی، ۱۷۵۱ قوطی انواع کنسروجات، ۲۴۰ کیلوگرم برنج، ۲۳۱ کیلوگرم حبوبات و ۱۴۴ کیلوگرم قند و شکر نیز میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.

محمدی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

وی یادآور شد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

به گزارش ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش‌های امداد کمک‌های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله‌های کمک‌های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش‌های اصلی جمعیت هلال احمر محسوب می‌شود که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده‌ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =