واحدهای تولیدی مشکل دار استان قزوین به ۲۶ مورد تقلیل یافت

قزوین – ایرنا - معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با اقدامات و برنامه ریزی‌های صورت گرفته، تعداد واحدهای تولیدی مشکل دار استان از ۵۲ واحد به ۲۶ مورد کاهش یافته است.

ناصر شفیع آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به نامگذاری سال گذشته و امسال در جهت حمایت و پشتیبانی از تولید، یکی از موضوعاتی که در استان با جدیت دنبال می کنیم حل معضلات واحدهای مشکل دار است.

وی اضافه کرد: طبق توافق صورت گرفته با استانداری و دستگاه های مرتبط به تعریف واحدی در این زمینه رسیده و واحدهای استان را به سه دسته بحرانی، مشکل دار و تعطیل تقسیم کرده ایم.

شفیع آبادی خاطر نشان ساخت: طبق این تعریف، واحدهای بحرانی، واحدهای فعالی هستند که اعتراضات کارگری داشته باشند، واحد های مشکل دار، دارای معوقات حقوقی هستند و واحدهای تعطیل هم که از چرخه تولید خارج شده اند.

این مسوول گفت: سال گذشته با همکاری استانداری و سایر دستگاه های اجرایی استان توانستیم ۵۲ واحد مشکل دار استان را در جلسات کارشناسی به ۲۶ مورد تقلیل دهیم که مد نظر دادگستری و مدیریت ارشد استان نیز بوده است.

وی اضافه کرد: یکی از کارهایی که از سال قبل دنبال می کردیم و امسال با جدیت بیشتری پیگیری خواهیم کرد مشارکت در نحوه حل و فصل مشکلات این واحدها در ستاد تسهیل است.

شفیع آبادی خاطر نشان ساخت: سال قبل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در ۱۹ جلسه اصلی و ۸۳ جلسه فرعی ستاد تسهیل حضور داشت و ماحصل این جلسات باعث حل مشکلات ۲۶ واحد تولیدی استان شد.

این مسوول گفت: امسال با توجه به شعار سال و تاکید مقام معظم رهبری تلاش می کنیم که اهتمام ویژه ای در این زمینه داشته باشیم و تعداد واحدهای مشکل دار استان را به تعداد کمتری برسانیم.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha