۹۹۳ بیمار کووید ۱۹ در تخت های بستری البرز

کرج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که اکنون ۹۹۳ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان های استان تحت مراقبت پزشکی قرار دارند که ۱۲۲ نفر آنان در ۲۴ ساعت گذشته پذیرش شدند.

دکتر محمد فتحی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: با مرگ ۱۹ بیمار کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته ، شمار جانباختگان این بیماری در البرز به سه هزارو۶۳۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: ۴۰ هزارو۳۸۱ بیمار کووید ۱۹ از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بیمارستان های البرز بستری شده که ۳۵هزارو۷۴۶ بیمار آنان بهبود یافته اند.

استان البرز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی همچنان از مردم درخواست رعایت پروتکل های بهداشتی ، ماندن در خانه و پرهیز از سفرهای غیرضروری در سطح شهرها ی استان را دارند.

بنا به گفته مسوولان ستاد مقابله با کرونا البرز این استان در قله موج چهارم کرونا ثابت مانده و تا مردم پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی را رعایت نکنند، این وضعیت استمرار می یابد .

این درحالی است که طی روزهای اخیر بیشتر مناطق کشور از وضعیت قرمز به نارنجی و زرد تغییر کرده است.

استان سه میلیون نفری البرز در مسیر ارتباطی ۱۵ استان کشور قرار دارد و همین امر سبب شد تا در خلال سفرهای نوروزی ، کووید۱۹ در موج چهارم بیش از سه موج دیگردر این استان  جولان دهد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =