سیل جنوب دامغان به ۵۰ خانه، زیرساخت‌ها و کشاورزی خسارت وارد کرد

سمنان- ایرنا- بخشدار امیرآباد دامغان گفت: وقوع سیلاب در روستاهای جنوبی شهرستان به بیش از ۵۰ واحد مسکونی، زمین های کشاورزی و زیرساخت های روستایی خسارت وارد کرد.

رضا اردکانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: عصر روز گذشته، وقوع سیلاب در روستاهای حسینان، معلمان و سِیَنگ رخ داد که در ساعات اولیه حادثه نیروهای امدادی، انتظامی و مدیریت بحران به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: نیروهای بخشداری، انتظامی، هلال احمر، سپاه پاسداران و بسیج، دهیاری ها، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شهرداری و دیگر نهادهای مرتبط در حال ارائه خدمت به روستائیان هستند.

اردکانی اضافه کرد: در پی وقوع این سیلاب به بیش از ۵۰ واحد مسکونی روستایی، کلیه تاسیسات زیربنایی، راه‌های دسترسی و ابنیه فنی، اراضی کشاورزی و دام و طیور خسارت فراوان وارد شده است. 

بخشدار امیرآباد دامغان اظهار داشت: خوشبختانه این سیل خسارات جانی در بر نداشت و کارشناسان برای اعلام میزان خسارت به منطقه اعزام شده اند.

به گزارش ایرنا، بخش امیرآباد به مرکزیت شهر امیریه، زیرمجموعه شهرستان دامغان است و در ۸۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان قرار دارد، امیرآباد، با ۱۲ هزار نفر، بزرگترین بخش استان سمنان از لحاظ جمعیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =