فوتی‌های دوچرخه‌سواری در یزد صد در صد افزایش یافت

یزد- ایرنا- رییس پلیس راهور استان یزد از افزایش صد در صدی فوتی‌ها و ۵۰ درصدی جرحی‌های دوچرخه سواری در ساعات تاریکی شب در شهر یزد خبر داد.

سرهنگ "مهدی زارع" عصر چهارشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: معضل این روزهای ترافیک در استان یزد در دوره کرونا، تردد دوچرخه سواران در ساعت های شبانگاهی است .

وی بدون اشاره به آمار فوتی ها و جرحی های تصادف با دوچرخه در این شهر، یادآور شد: این وسایل نقلیه، مجهز به چراغ نبوده و راکبان آنها هم لباس مخصوص شب نمی پوشند، علائم هشدار دهنده ندارند و در تاریکی شب دیده نمی‌شوند .

وی ادامه داد: در این شب های کرونایی، معابر هم روشنایی کافی ندارند، مغازه ها تعطیل و خیابان در تاریکی محض است که همه این عوامل موجب افزایش حوادث با دوچرخه شده است.

سرهنگ زارع، علت اصلی وقوع این نوع حوادث را برخورد خودروها با دوچرخه سواران بعلت نبود دید کافی ناشی از عوامل یاد شده اعلام کرد و اظهار داشت: خلوتی خیابانها موجب سرعت گرفتن خودروها و در نتیجه برخورد آنها با دوچرخه سواران شده است.

وی اضافه کرد: برخی از راکبان این دوچرخه سواران دلیل استفاده از این وسیله نقلیه را "ورزش کردن" اعلام می کنند در حالیکه استفاده اغلب آنها تفریحی است و نه ورزشی.

تردد شبانه در استان یزد بعلت شیوع کرونا از ساعت ۲۱ تا سه بامداد ممنوع است و متخلفان جریمه می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha