۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84318681
۰ نفر

برچسب‌ها

موافقت عربستان با راه اندازی شعبه بانک ملی عراق در ریاض

تهران - ایرنا - رسانه های منطقه ای گزارش کرده اند که مقام های عربستان با صدور مجوز راه اندازی و فعالیت شعبه بانک ملی عراق در این کشور موافقت کردند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری «میدل ایست نیوز» امروز (چهارشنبه) نوشت که هیات دولت سعودی با اعطای مجوز به بانک ملی عراق برای راه اندازی شعبه این بانک در عربستان موافقت کرد.
پیش از این نیز عربستان با راه اندازی شعبه بانک تجارت عراق در این کشور موافقت کرده بود.
گفتنی است که روابط عراق و عربستان به تازگی شاهد بهبود و پیشرفت بوده است.
پیش از این «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در ابتدای ماه آوریل گذشته (فروردین) در سفری رسمی و در راس هیاتی بلندپایه به ریاض سفر کرد.
در بیانیه مشترک عراق و عربستان ذکر شده بود که صندوق مشترک عراق و عربستان با سرمایه ای نزدیک به ۳ میلیارد دلار به کمک عربستان برای تقویت سرمایه گذاری در زمینه های اقتصادی در عراق دایر می شود.
پس از نخستین دور گفت وگوهای «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی با الکاظمی نخست وزیر عراق در ریاض ۵ توافقنامه به منظور همکاری های گسترده در زمینه های مختلف به امضا رسید.
تفاهم نامه ها و توافق نامه های امضا شده میان ریاض - بغداد عبارتند از اجتناب از مالیات مضاعف بین دو کشور توسط وزیران دارایی، تأمین مالی صادرات عربستان سعودی توسط مدیر عامل صندوق توسعه عربستان، برنامه ریزی برای توسعه و تنوع اقتصادی و نیز توسعه بخش خصوصی توسط وزیران برنامه ریزی، تفاهم نامه همکاری مشترک بین کتابخانه ملی و بایگانی عراق با دفتر دارالملک عبدالعزیز عربستان توسط وزیر مسکن عراق و مدیر دارالملک عربستان و در آخر امضای تفاهم نامه بین شبکه رسانه ای عراق و رادیو و تلویزیون سعودی توسط دبیرکل شورای وزیران عراق و وزیر رسانه عربستان.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =