برنامه‌های نمادین ویژه روز قدس در خراسان شمالی اجرا می‌شود

بجنورد- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: امسال راهپیمایی روز قدس به علت شیوع ویروس منحوس کرونا در استان برگزار نمی شود و تنها برخی برنامه‌های نمادین در میادین اصلی شهرها اجرا می‌شود.

حجت الاسلام محمدعلی سالاری فر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: به علت شرایط خاص کرونایی حاکم بر استان و وضعیت قرمز تعدادی از شهرها از جمله بجنورد، امسال برنامه های روز جهانی قدس متفاوت‌تر از سال های پیش ساماندهی شده است.

وی تصریح کرد: حفظ سلامتی مردم مهمترین و اولویت دارترین موضوع در برنامه های مختلف ملی و مذهبی است و اکنون استان موج چهارم شیوع کرونا را سپری می کند به همین دلیل تمامی برنامه‌ های بزرگداشت روز جهانی قدس سلامت‌ محور و با رعایت کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود.

سالاری فر افزود: بر افراشتن پرچم فلسطین و آتش زدن پرچم اسراییل از برنامه های نمادینی است که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این روز برگزار می شود، ضمن اینکه سخنرانی مقام معظم رهبری نیز از میادین اصلی شهرها پخش خواهد شد.

مکتب قدس ضربه سهمگینی بر پیکره اسراییل زده است

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در ادامه گفت: ابتکار نامگذاری روز قدس توسط حضرت امام خمینی (ره) باعث جهانی شدن قضیه فلسطین و بیداری ملت‌ها در برابر توطئه‌های غربی، آمریکایی و صهیونیستی علیه ملت‌های منطقه به خصوص قدس شریف شد.

وی افزود: کسی تصور نمی کرد که چند ماه مانده به آخرین جمعه ماه رمضان ترس بر جان مزدوران اسراییلی بیفتد و واز بیم جوانان فلسطینی خواب و آرامش نداشته باشند.

سالاری فر بیان کرد: رژیم خونخوار صهیونیستی در سیستم بین الملل بدنیال معامله قرن بود تا تنها حق کوچکی را به فلسطین بدهد و از طرفی مشروعیت خود را در جهان تثبیت کند، هر چند که بسیاری از کشورهای جیره خوار منطقه آن را پذیرفتند و علنی کردند ولی در حقیقت این مکتب قد بود که آنها نتوانستند به نتیجه برسند.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی حتی قدرت سردار بزرگ اسلام شهید سلیمانی را هم برنتافتند و با ترور این شخصیت بزرگ سعی داشتند تا شرایط را آرام کنند غافل از اینکه مکتب سردار سلیمانی اجازه قدرت نمایی را به آنها نمی دهد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: شکست طرح‌های سازش با رژیم صهیونیستی و همچنین طرح ننگین معامله قرن، شکست اسرائیل از حزب الله در جنگ ۳۳ روزه و جنگ ۲۲ روزه از جمله ناتوانی اسراییل در برابر جبهه مقاومت است که نشان از پایه های لرزان این رژیم را می دهد.

سالاری فر با بیان اینکه مکتب قدس پیام آور وحدت امت اسلامی و آزادی قدس برای نابودی استکبار جهانی به ویژه اسرائیل غاصب است، افزود: روز جهانی قدس به نماد وحدت، یکپارچگی و انسجام ملت های مسلمان حول مسئله فلسطین و قدس شریف به عنوان اولین مسئله جهان اسلام تبدیل شده است و هر سال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مسلمانان در چنین روزی بپا می خیزند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha