۲۸ متخلف شکار و صید در استان قزوین شناسایی و دستگیر شدند

قزوین - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین از شناسایی و دستگیری ۲۸ متخلف شکار و صید در استان قزوین از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، مهدی طاهری روز چهارشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در فرودین ماه امسال ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین در حین گشت و کنترل و اجرای قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست،  ضمن جلوگیری و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی،  موفق به شناسایی و دستگیری ۲۸ متهم و تشکیل ۲۳ فقره پرونده تخلفات زیست محیطی شدند.
وی اضافه کرد: از این پرونده ها ۱۳ مورد مربوط به تخلفات شکار و صید و ۱۰ پرونده مربوط به آلودگی های محیط زیست بوده است.
طاهری تصریح کرد:  از متهمان حوزه شکار و صید، سه قبضه سلاح شکاری غیر مجاز، چهار قبضه سلاح شکاری مجاز و بیش از ۸۳ مورد از ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار داشت: به دنبال این دستگیری ها بیش از ۲۶ عدد از انواع پستانداران و پرندگان که بعضی از گونه های جانوران حمایت شده بودند کشف گردید و پرونده متهمان و متخلفان به مراجع قضایی ارسال شد.
طاهری اشاره کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در انجام ماموریت های گشت و کنترل و پیشگیری از تخلفات ضمن دستگیری چهار نفر قبل از اقدام به شکار و صید، یک مورد تخلف تصرف اراضی ملی را در مناطق تحت مدیریت این اداره کل مشاهده کرده و نسبت به رفع تصرف آن اقدام کردند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین اعلام کرد: ماموران یگان این سازمان با کمک همیاران و دوستداران محیط زیست به صورت مستمر مخصوصا در ایام زاد و ولد حیات وحش در فصل بهار به صورت شبانه روزی نسبت به پایش محیط زیست اقدام کرده و ضمن جلوگیری از هرگونه شکار و صید، زنده گیری، تخریب و آلودگی محیط زیست نسبت به شناسایی افراد متخلف و جلوگیری از فعالیت مخربانه آنها اقدام می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha