۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 84318573
۰ نفر

برچسب‌ها

آذربایجان غربی تا پایان هفته بارانی است

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: نقشه های هواشناسی بیانگر این است که هوای استان تا پایان هفته جاری همراه با وزش باد و رگبار باران است.

مهدی صابری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته بارشهایی از نقاط مختلف استان از جمله کهریز ارومیه، خوی و شوط گزارش شده که چایپاره بیشترین میزان بارش ها با پنج میلی متر را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: در نتیجه فعالیت امواج بارشی در استان در هفته جاری دماهای بیشینه با کاهش سه تا هفت درجه ای مواجه می شود و در عصر بارشهای رگباری رخ می دهد.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: شمال و مرکز استان از شدت بارشهای پایان هفته برخوردار خواهند بود و لازم است تا تدابیر لازم در زمینه اطلاع رسانی از عدم اتراق در حاشیه رودخانه ها انجام شود.

صابری بیان کرد: دمای هوای مرکز استان در ۲۴ ساعت گذشته بین مثبت ۱۳ و ۲۶ درجه سانتی گراد در نوسان بود و شهرستان تکاب سردترین شهر استان با مثبت سه درجه سانتی گراد گزارش شد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان ۶ میلیون تن محصول سالانه تولید می شود و لازم است تا پیش بینی های هواشناسی در روند کاشت، داشت و برداشت لحاظ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha