۵۸۴ متقاضی مسکن ملی در ملایر وجه خود را واریز کردند

همدان- ایرنا- رییس اداره راه و شهرسازی ملایر گفت: از زمان آغاز ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن، ۲ هزار و ۵۱۹ نفر در این شهرستان ملایر نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۵۸۴ نفر در بانک عامل تایید و نسبت به واریز وجه اقدام کردند.

«احمد مرشدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از ۲ هزار و ۵۱۹ نفر ثبت‌نامی، ۸۸۴ متقاضی رد درخواست دادند و ۷۳۲ نفر به دلیل نداشتن شرایط لازم، حذف شدند.

وی افزود: در حال حاضر پروژه ۳۰۰ واحدی اندیشه گستر واقع در مسکن مهر برای واگذاری به متقاضیان مسکن ملی در نظر گرفته شده که اقدامات اولیه و اخذ استعلام‌های مورد نیاز در حال انجام است.

رییس اداره راه و شهرسازی ملایر بیان کرد: برای مابقی متقاضیان مسکن ملی نیز ۲ قطعه زمین در محدوده دریاچه کوثر ملایر در نظر گرفته شده است تا چنانچه مورد تایید مسکن و شهرسازی و در محدوده شهر قرار گیرد، طرح مسکن ملی در این ۲ نقطه اجرا می‌شود.

مرشدی همچنین درباره مسکن مهر ۴۳۲ واحدی دژچنار ملایر نیز گفت: این پروژه هم اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی ما این است که تا پایان خرداد امسال به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: تاکنون از ۴۳۲ واحد این پروژه، ۲۴۰ واحد آن در مراحل قبلی با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل متقاضیان شده است.

رییس اداره راه و شهرسازی ملایر بیان کرد: ۱۹۲ واحد از این پروژه شامل ۳۲ بلوک ۶ واحدی با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رو به اتمام است که با توجه به وضع موجود، پیش‌بینی می‌شود تا پایان خرداد امسال این پروژه تکمیل و به متقاضیان واگذار شود.

مرشدی یادآور شد: در بخش تامین امکانات و زیرساخت‌های مسکن مهر نیز تلاش شده امکانات برای ساکنان این منطقه فراهم شود تا به دلیل دوری از مرکز شهر و همچنین بارش‌های احتمالی در فصل سرد سال، مشکلی برای ساکنان مسکن مهر ایجاد نشود.

وی افزود: در این راستا با کمک و مشارکت دیگر دستگاه‌های اجرایی، ۲ مدرسه و یک باب مسجد در منطقه مسکن مهر احداث شد و اقدامات بعدی برای تکمیل تسهیلات رفاهی پروژه در حال اجرا است.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز بدون مالکیت مسکونی از سال ۱۳۸۴ به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha