موکب‌های اربعین ماهشهر به یاری خانواده‌های نیازمند شتافتند

اهواز - ایرنا - مسوول ستادبازسازی عتبات عالیات ماهشهر گفت:تعدادی از موکب‌های اربعین حسینی ماهشهر در راستای کمک‌های مومنانه به قشرهای آسیب پذیر، از ابتدای ماه مبارک رمضان به ویژه در شب های قدر نسبت به تهیه بسته‌های معیشتی و توزیع افطاری بین خانوارهای کم بضاعت اقدام کردند.

امرالله خضری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:دراین امر خداپسندانه موکب‌های اربعین خدام الحسین(ع) ، حضرت علی اکبر(ع) ، حضرت قمربنی هاشم(ع) ، جعفریه و حضرت زینب(س) با پشتیبانی خیران و هیات امناء ، در مجموع ۴۷۴ بسته معیشتی به ارزش هر بسته چهار میلیون ریال و تعداد ۳۰۰ پرس افطاری تهیه و بین خانوارهای نیازمند توزیع کردند.
وی گفت:نهضت کمک‌های مومنانه به قشرهای آسیب پذیر ناشی از کرونا همچنان ادامه  دارد.
گزارش دیگری از شوشتر حاکی است به همت موکب اربعین حسینی آبشار عاطفه ها و موکب حضرت امام حسین (ع) شوشتر تعداد ۲ هزار بسته معیشتی به ارزش هر کدام پنج میلیون ریال در قالب کمک مومنانه بین نیازمندان شهرستان شوشتر توزیع شد.
موکب‌های اربعین حسینی شوشتر سال گذشته در ساخت ۲باب مدرسه و همچنین آبرسانی به سه روستای محروم این شهرستان مشارکت داشتند.
همچنین ستاد بازسازی عتبات عالیات اندیکا نیز با پشتیبانی موسسه خیریه بانیان سفره خدا ، تعداد ۱۱۰ بسته معیشتی در قالب کمک مومنانه بین نیازمندان این منطقه توزیع کردند.
موکب‌های اربعین که از سال ۱۳۹۲ باهدف میزبانی و خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در مرزهای شلمچه و چذابه شکل گرفتند رفته رفته به کانون‌های خدمت رسانی به قشرهای آسیب پذیر و کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله و سیل و مشارکت در مقابله با ویروس کرونا تبدیل شده‌اند.
بیش از یک هزار و ۵۰۰موکب اربعین حسینی در خوزستان فعال هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =